Ağrı Dağı'nda Kış Şartlarında Arama Kurtarma Eğitimi Gerçekleştiriliyor

Ağrı Dağı

Narinkale Gazetesi

Doğubayazıt Nuh'un Gemisi Arama Kurtarma Derneği Kış Eğitim Kampına Başladı

Doğubayazıt Nuh'un Gemisi Arama Kurtarma (D.N.A.K) Derneği, dernek başkanı Ahmet Ertuğrul (Paraşüt) liderliğinde 15 kişilik bir ekip ile Ağrı Dağı'nda 3500-4200 metre yüksekliklerde kış arama kurtarma eğitim kampına geçti.

20 Şubat - 12 Mart tarihleri arasında sürecek olan eğitim kampında, 3500 metrede kurulan ana kamp ve çevresindeki buzlarla kaplı bölgelerde teknik tırmanış, buzul duvarı ve çığ eğitimi verilecek.

Ülkemizin deprem fay hatlarının üzerinde bulunması ve her an bir felakete karşı hazırlıklı olunması gerektiğinden, bu tür eğitimlerin önemi bir kez daha vurgulandı. D.N.A.K derneği, ani müdahale ekiplerinin daha verimli ve başarılı acil müdahale edebilmesi için bu tür eğitimlerin devam edeceğini belirtti.

Dernek ayrıca, ülkenin her köşesinde 24 saat tüm halkın yanında olduklarını hatırlatarak, D.N.A.K ailesinin her gün yeni üyelerle daha da güçlendiğini ve gençleri bilinçli eğitimlere davet ettiğini ifade etti. Ağrı Dağı'ndan tüm halka selamlarını ileten D.N.A.K, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, barış ve şiddetsiz, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve güzelliklerle dolu yuvalar temennisinde bulundu. diyadinnet