ÖĞRENCİLERİNE GÖNÜL VERİNCE "GLOBAL ÖĞRETMEN" OLDU

04:07:42 | 2019-09-06

Doğubayazıt’ta görevli öğretmen Hüseyin Duşbudak, "Global Öğretmen Ödülleri" yarışmasında ilk 100 öğretmen arasına girerek ödüle layık görüldü.

Doğubayazıt ilçesinde görevli öğretmen Hüseyin Duşbudak, 3 yıl boyunca öğrenciler için geliştirdiği sosyal ve kültürel projeleri sayesinde Hindistan'da düzenlenen "Global Teacher Awards (Global Öğretmen Ödülleri)" yarışmasında ilk 100 öğretmen arasına girerek uluslararası bir başarıya imza attı.

Doğubayazıt Savcı Hakan Kılıç Ortaokulunda 4 yıl önce beden eğitimi öğretmeni olarak meslek hayatına başlayan Bursalı Duşbudak, bir yıl sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde proje koordinatörü olarak görev aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı'nın kurduğu proje ekibinde 3 yıl koordinatörlük görevini yürüten Duşbudak, bu sürede özellikle dezavantajlı öğrencilere yönelik birbirinden güzel birçok sosyal ve kültürel çalışmayı hayata geçirdi. Bir dönem ilçede Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini de yürüten Duşbudak, ilçenin tanıtımına yönelik organizasyonların başında yer aldı.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü