Doğubayazıt - Öğretmenler Günü.. – Erhan BAYDAR-


Bu makale 2018-11-24 12:28:15 eklenmiş ve 1182 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Bugün öğretmenler günü.. Tüm öğretmenlerimizin bu güzel gününü saygı ile kutluyoruz.

1981 yılından beri 24 Kasım, öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Yüce dinimiz; okumaya, yazmaya, öğrenmeye önem vermekte, cehaleti yermekte, ilmi, bilgiyi ve bilgini övmektedir.

Sevgili Peygamberimiz (s.a.s.): “Ben  (size dininizi öğretmek için) bir öğretmen olarak gönderildim.” buyurmuşlardır.

Hz. Ali, (r.a.)  (Bana bir harf öğretenin kölesi olurum) demiştir.

Tarih boyunca  “bilgelik mesleği” olarak kabul edilen öğretmenlik kendinde var olan sevgiyi, bilgiyi hiçbir karşılık beklemeden, öğrencisiyle paylaşan, çok yüce ve şerefli bir meslektir. Öğretmenlik üzerine ilham alınarak yazılan, çok veciz yazılar, şiirler, methiyeler vardır. Önemli olan bu duygular içinde, öğretmenlerimize hak ettikleri değeri verebilmektir.

Atatürk: “Öğretmenler! Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır” derken, başöğretmen olarak öğretmenlik mesleğine dikkat çekerek, bu güzel mesleğe ve bu mesleği ifa eden değerli öğretmenlerimize olan önemi belirtmiştir.

Sevgili öğretmenlerimizi, her an anmamız gerekirken, yılda bir kez anmak, bu mesleği ifa eden kıymetli insanların emeğine karşılık gelmez ama yine de o güzel insanların hoş görüsü ile ‘öğretmenler gününde’ hepsini saygı ile yâd etmek çok güzel bir şey…

Ayrıca bu gün ve bir hafta boyunca problemlere çözüm olabilir mi bilinmez ama bu vesile ile sorunların da dile getirilmesi, öğretmenlerimizin çalışma şartları ve ekonomik sıkıntılarının masaya yatırılması, methiyeler, övgüler kadar problemlerin çözümünün konuşulup, tartışılıp çözüm üretilmesi de önemlidir.

Bu vesileyle, her an muhtaç olduğumuz, ilginin adresi, bilginin kaynağı, nezaketin ufku, sevgi ve şefkat timsali sevgili öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz.

“Bir mum gibi erirken, etrafını aydınlatan güzel insanlar!..”  24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun..

-Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri