Doğubayazıt Doğalgaza kavuştu…


Bu makale 2018-09-28 07:42:18 eklenmiş ve 2326 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

İlk defa 2007 yılında ihaleye çıkan ve her yıl ihalesi tekrarlanan, ancak talipli bulunamadığı için sonraki yıllara sarkan Ağrı - Doğubayazıt Doğalgaz dağıtım işi inşaatı bir yıl önce 2 Ağustos 2017 de ilk kaynak töreni ile başlayıp önceki gün şebekeye gaz verilmesi ile tamamlandı.

     Gaz verilmesi töreninde hayırlı olsun dileklerinde bulunan Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Zafer Engin;

    "Doğalgazın verilmesiyle birlikte ilçemiz kış aylarından itibaren temiz bir havaya kavuşacak. Vatandaşlarımız artık daha sağlıklı ve ekonomik ısı kaynağıyla tanışarak modern dünyanın nimetlerinden çok kolay bir şekilde faydalanacak." dedi.

  AKSA Ağrı Doğalgaz AŞ. Şirket Müdürü Engin Yazıcı da, şu ana kadar ilçede bin 300 doğalgaz abonesi olduğunu, bu sayının önümüzdeki aylarda 3 bini bulacağını söyledi.

    Anlaşılan o ki, vatandaş ev ve iş yerlerine bir an önce doğalgaz bağlatma çabası ve heyecanı içindeyken, İletim hattı çalışmaları cadde ve sokaklarda aralıksız devam edecektir.

    Özellikle Doğal gaz talebinin kış bastırmadan karşılanması çok önemli. Bu anlamda yüklenici firma Aksa çalışanlarının büyük çabası olduğunu da unutmamak gerekir.

  Netice olarak; 2007 yılından itibaren Doğal gaz talebi ile ilgili çok sayıda yazı yazdık, haber yaptık.

   Şükürler olsun, Bugün İlçemiz Doğubayazıt'ın Doğal Gaz ile buluşmasının sevincini ve mutluluğunu yaşı-yoruz.

  Çevre dostu doğal gaz kullanımı ile bilhassa kış aylarında sağlığımızı tehdit eden hava kirliliği minimum düzeylerde olacak.

    Doğal gaz kömürden %63, odun'dan %67, elektrikten %73 daha karlıdır. Kaliteli bir yakıt olması sebebiyle daha yüksek ısı sağlayarak, kaliteli enerji verimliliği sağlamaktadır. Doğal gaz bu yönüyle de önemli bir yakıt türüdür.

   Sayısız yararı olan Doğal Gazın ilçemize verilmesinde emeği geçen herkese, özellikle Sayın Valimiz Süleyman Elban'a ve bir önceki Kaymakamımız Ulaş Akhan'a teşekkür ediyoruz.

 

    Doğal gazın Doğubayazıt'a hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri