KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN..


Bu makale 2018-08-20 08:05:22 eklenmiş ve 1879 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Yarın, pek çok güzellikleri ve hikmetleri içerisinde barındıran, Müslümanın iki dini bayramından biri olan Kurban Bayramını idrak edeceğiz...

Kurban Bayramına ulaşmanın huzuru, sevinci ve bereketi yaşanırken, Allah rızası için kurban kesme ibadeti yerine getireceğiz.

 

İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı, Allah’a yakınlaşma arayanların bayramı..

 

Kurban Bayramı; yüce Mevlamızın “Rabbin için namaz kıl ve kurban kes” emrinin vacip kılındığı, barışın, esenliğin, birlik içinde duanın, yakarışın bayramı..

 

O bakımdan, Karşılıklı sevgi ve saygının, hoş görünün oluştuğu bu özel günlerde sosyal dayanışmaya ve yardımlaşmaya da çok önem vermeliyiz..

 

Yoksula, yalnıza, kimsesize, çaresize çare olmalıyız..

 

Kurban Bayramında namaz kılmak, kurban kesmek, akraba dost, komşu ve hasta ziyaretlerinde bulunmak, ana baba ve diğer büyükleri ziyaret etmek, öksüz ve yetimleri sevindirmek, misafirleri tebessümle karşılayıp, ikramda bulunmak, yapılan toplu bayramlaşma törenlerine katılarak, insani ve beşeri münasebetleri pekiştirmek çok güzel davranışlardır..

 

Bu güzel ve mübarek günde çocuklarımıza sevgi göstererek onlara bayram sevincini yaşatalım. Mali imkânlar ölçüsünde yoksul kardeşlerimize yardım edelim. Varsa dargınlık ve kırgınlıkları, bu günü vesile edip son verelim. Ahirete göçmüş olan büyüklerimizi, yakınlarımızı ve tanıdıklarımızı hayırla yâd edelim.

 

Kurban Bayramı, insanlığa ve ülkemize huzur, barış ve kardeşlik getirsin. Allah birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar nasip etsin.. Bayramımız mübarek olsun..

-Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri