24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi..


Bu makale 2018-06-09 08:16:57 eklenmiş ve 3451 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

 

“Zahmetsiz rahmet olmaz.”  yorulmadan parti oyları ile seçilebileceklerini hesap ederek, şimdilik rahat hareket eden, kazandıktan sonra da bu rahatlıkla yan gelip yatan çok milletvekili görmeyiz İnşallah...”

 

-Erhan BAYDAR-

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimleri adaylık müracaatlarından itibaren, gerek siyasi partilerde ve gerekse aday adaylarında heyecanlı bir süreç yaşandı.

Erken seçim kararı alınması ile birlikte sürenin az olması nedeniyle aday adayları yarışı pek fazla sürmedi, adayların açıklanması ve partilerde yaşanan küçük çaplı itirazlardan sonra sıra tanıtım ve propagandaya gelmiş oldu.

Şimdiye kadarki propaganda çalışmaları Genel Başkanlar, Cumhurbaşkanı adayları düzeyinde yoğunlaştı.

Milletvekili adayları çoğunlukla merkez yoklamaları ile belirlendiği için halkın seçimlere ilgisi mahalli anlamda pek oluşmadı. Adayların tanıtım turları adı altında küçük ve kısa ziyaretleri de şimdilik pek seçim havası yaratamadı. Belki önümüzdeki iki hafta içinde parti teşkilatlarının ve adayların performans yükseltmelerini ve yoğun çalışmalarını görebiliriz.

Aslında, adayların bazıları kendilerini bu kısa süre içinde nasıl tanıtacaklar?. Seçmene nasıl ulaşacaklar, seçmenin gönlüne nasıl hitap edecekler çabası ve heyecanı içindeler.

Ama diğer yandan,  sürenin kısa olması ile büyük avantaj yakalayan, Bu duruma içten içe sevinen, adeta piyango kabul eden çok aday var ki, bunlardaki rahatlık partilerdeki seçim çalışmalarını olumsuz etkileyebilir..

 “Zahmetsiz rahmet olmaz.”  yorulmadan parti oyları ile seçilebileceklerini hesap ederek, şimdilik rahat hareket eden, kazandıktan sonra da bu rahatlıkla yan gelip yatan çok milletvekili görmeyiz İnşallah...

Bizim asıl dikkat çekmek istediğimiz, kısa sürede aday olup emeksiz, rahat bir şekilde seçilip sonra da bu rahatlığı sürdürecek olan Milletvekillerine Nasreddin Hocanın "Testiyi kırmadan önce" fıkrası misali, şimdiden sitemimizi duyurmaktır.

Netice olarak; Her şeye rağmen, bu kısa sürede ulaşım ve iletişim araçlarını kullanarak, oy isteyen adayların içi doldurulmuş vaatlerde bulunması, oy verecek seçmenin ise adayları iyi değerlendirip oy kullanması olmalıdır..

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel  seçimlerinin karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörü içinde geçmesi dileği ile hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.. –Erhan BAYDAR-


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri