Bursa BTSO ile Ağrı – Iğdır- Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliği protokolü..


Bu makale 2018-05-29 10:21:53 eklenmiş ve 1994 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

-Erhan BAYDAR-

Bursa İnegöl Belediyesi ile Doğubayazıt Belediyesi arasında başlayan dostluk ve kardeşlik köprüsü, Sayın Alinur Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olması ile çok daha güçlendi ve güzelleşti. Aktaş yoğun mesaisine rağmen "Ramazanın bereketi ve paylaşım özelliğini, işadamlarımız vasıtasıyla Doğubayazıt’ta yaşamak istedik.” diyerek, BTSO ve Bursalı işadamlarıyla birlikte Doğubayazıt’ta, Ağrı’da ve Iğdır’da yeni ve önemli bir kardeşlik protokolüne daha aracılık etti. Sayın Aktaş’a teşekkür ediyoruz.

Bilindiği gibi Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan, samimi, çalışkan, beşeri münasebetleri güçlü, ilçemizde yaptığı çalışmalar ve yatırımlarla bölgemizde dikkatleri üzerinde toplayan başarılı iyi bir yönetici ve iyi bir idareci.

Akhan bu özellikleri ile daha önce görev yaptığı yıllarda Bursa ve İnegöl’de kurduğu dostluk ve bıraktığı intiba ile bu günkü Bursa –Doğubayazıt arasındaki bağı ve köprüyü kurmada önayak olmakla çok güzel adımlar attı..

Aktaş ve Akhan’ın çabaları ve yoğun mesaileri ile iki yıldır Doğubayazıt -İnegöl ve de Bursa arasında çok samimi ve ciddi bir iş birliği yanında sosyal ve Kültürel faaliyetler devam etti.

Daha önce İş adamlarının, muhtarların, gazetecilerin, öğrencilerin karşılıklı ziyaretleri, iki bölge arasındaki bağları kuvvetlendiren adımlar oldu.

Şimdi “kardeşlik iftarı” vesilesi ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş, BTSO Başkanı Sayın İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Sayın Ali Uğur, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, BTSO yönetim kurulu üyeleri ve Bursa iş dünyasından iş adamları Doğubayazıt’ta bir araya geldi, iki gün Iğdır, Ağrı ve Doğubayazıt’ta önemli  ziyaretlerde bulundu.

Türkiye’nin 4. Büyük şehri, Ticaretin ve sanayinin kalbi, Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve 30 kişilik iş adamı heyetinin Doğubayazıt’ı, Iğdır’ı ve Ağrı’yı ziyaret etmelerini, Oda temsilcileri ile protokol imzalamalarını çok anlamlı buluyoruz.

Bu ziyaretin bölge için, özellikle iş dünyası, turizm sektörü için ne ifade ettiğini, altını çizerek iyi analiz edip değerlendirmemiz gerekir.

BTSO Başkanı Burkay, “Bursa iş dünyası olarak her zaman Ağrı, Iğdır ve Doğubayazıt’taki kardeşlerimizin yanında olacağız. Bilgi ve birikimimizi bölgedeki iş dünyası temsilcilerimizle paylaşabiliriz. Bizler Bursa olarak bölgedeki iş insanlarımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”                         Mesajını verdi.

İŞADAMLARIMIZ DEĞERLENDİRMELİDİR

İstanbul ve Bursa illeri başta olmak üzere ilçe dışında faaliyet gösteren Doğubayazıt’lı sanayici ve iş adamlarımızdan önemli bir kısmının Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olduğunu biliyoruz. Üye olsun veya olmasın Türkiye’nin her köşesindeki iş adamlarımızın Bursa ile olan bu gönül ve sevgi bağını daha da ileriye götürmesi gerektiğine inanıyoruz.

Ağrı, Iğdır, Doğubayazıt için bu tarihi bir organizasyon ve fırsattır.  Odalar arasında bilgi paylaşımı, alt yapı desteği ve münasebetler Sınır Ticareti başta olmak üzere turizm, yatırım ve yeni iş imkanları doğurabilir.. Oda yöneticileri bu tabloyu normal bir ziyaret olarak değerlendirip geçiştirir ise vebal altında kalıp sorgulanırlar..

Şimdi, Ticaret Sanayi odalarına, iş adamlarımıza, turizm sektörüne düşen bu tabloyu fırsata çevirmek değil, zaten fırsattır, bu fırsatı değerlendirmek olmalıdır..

Netice olarak: Bölgede gündem oluşturan, Bursa’dan gelen bu önemli mesajı zaman kaybetmeden değerlendirelim.  İstanbul’daki, Bursa’daki Türkiye’nin her yanındaki girişimci iş adamlarımızın da katılımını sağlayarak, uzun vadede ilçemiz, bölgemiz ticaretine, ekonomisine ve istihdamına katkı sunmaya çalışalım..

Unutmayalım, “Nerede hareket, orada bereket..”

-Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri