OKULLAR AÇILIRKEN..


Bu makale 2017-09-18 07:35:48 eklenmiş ve 1570 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Üç aylık tatilin ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılı 18 Eylül Pazartesi (bugün) tüm öğrencilerin okula başlaması ile açılmış oldu.

Bir yaz tatil dönemi sona ererken, milyonlarca öğrenci, veli ve öğretmen okula hazırlık telaşı ve heyecanı yaşadı.

İlkokul birinci sınıf öğrencileri ile okul öncesi eğitime başlayacak öğrenciler geçtiğimiz Pazartesi günü okulla tanışıp, bir hafta uyum eğitimi almıştı.

Bir süredir velilerin minik öğrencileri okula kaydetme ve alışveriş telaşı ile çocukların heyecanı, piyasalarda renkli görüntülere sahne olurken, ayrıca, uygulanan TEOG Sınavına giren öğrenci ve öğrenci velilerine de farklı bir heyecan ve hareketlilik yaşattı.

Netice olarak, 2017-2018 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ortaokul, lise ve meslek liseleri olmak üzere toplam 16 milyonu aşkın öğrenci ders başı yaparken, yeni atanan öğretmenlerle birlikte 920 bini aşkın öğretmen görev yapacak.

Okula hazırlık heyecanından sonra, bu gün açılış nedeniyle, güzel sözler yanında her zamankinden daha fazla problemler konuşulacak, daha gür sesle çözüm sözü verilecek, başarı temennileri ile övgüler ön planda olacaktır.

Okullar açılırken, yapılan bu temennilerin, yaşanan bu heyecanın ve bu enerjinin hiç tükenmeden devam etmesi, Eğitim ve öğretim süresi içinde özellikle köy okullarının sıkıntılarının unutulmaması dileğimizdir.

Bu bakımdan, genel sorunlar tartışılırken bazı problemlerin mahalli yöneticilerin sürekli ilgi ve sıkı takibi ile en aza indirilebileceğini unutmamak gerekir..

Ağrı’da, 2017 -2018 Eğitim öğretim yılı açılışı için Milli Eğitimin her kademesinde, İl ve ilçe Müdürlükleri, okul yöneticileri, öğretmen ve çalışanları günlerdir yoğun bir hazırlık içinde oldular. Yoğun tempo ile çalışarak yeni eğitim yılına hazırlık yapan eğitimcilerimize kolaylıklar diliyoruz…

Bu gün, öğrencilerin cıvıl cıvıl olduğu, velilerin sevinç gözyaşları döktüğü, öğretmenlerin aynı heyecanı fazlasıyla paylaştığı bir gün..

Bu güzel heyecanı ve ilgiyi öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi süresince hiç eksik etmeyelim.

Öğretmen, veli ve öğrenci kaynaşmasını hep sıcak tutalım.

Hem veli ve hem de öğretmenler olarak öğrencilerden ilgiyi, eğitim ve öğretim yılı süresince hiç kesmeyelim.

Bilhassa velilerin okulla olan ilgisinin, öğrencide olumlu yankı bulacağını unutmayalım.

Bu duygularla, Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.  –Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri