KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN..


Bu makale 2017-08-31 07:49:51 eklenmiş ve 1091 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Cuma günü, Pek çok güzellikleri ve hikmetleri içerisinde barındıran, Müslümanın iki dini bayramından biri olan Kurban Bayramını idrak edeceğiz... Kurban Bayramına ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini yaşarken, Allah rızası için kurban kesme ibadeti yerine getirilecek.

İdrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı, Allah’a yakınlaşma arayanların bayramı..

Kurban Bayramı; yüce Mevlamızın “Rabbin için namaz kıl ve kurban kes” emrinin vacip kılındığı, barışın, esenliğin, birlik içinde duanın, yakarışın bayramı..

O bakımdan, Karşılıklı sevgi ve saygının, hoş görünün oluştuğu bu özel günlerde sosyal dayanışmaya ve yardımlaşmaya çok önem vermeliyiz..

Yoksula, yalnıza, kimsesize, çaresize çare olmalıyız..

Kurban Bayramında namaz kılmak, kurban kesmek, akraba dost, komşu ve hasta ziyaretlerinde bulunmak, ana baba ve diğer büyükleri ziyaret etmek, öksüz ve yetimleri sevindirmek, misafirleri tebessümle karşılayıp, ikramda bulunmak, yapılan toplu bayramlaşma törenlerine katılarak, insani ve beşeri münasebetleri pekiştirmek çok güzel davranışlardır..

Bu güzel günde Çocuklarımıza sevgi göstererek, onlara bayram sevincini yaşatalım. Mali imkânlar ölçüsünde yoksul kardeşlerimize yardım edelim. Varsa dargınlık ve kırgınlıkları, bu günü vesile edip son verelim. Ahirete göçmüş olan büyüklerimizi, yakınlarımızı ve tanıdıklarımızı hayırla yâd edelim.

Bu duygularla mübarek Kurban Bayramının, insanlığa ve ülkemize huzur, barış ve kardeşlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, hayırlara vesile olmasını dileriz... -Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi