TURİZM HAFTASI VE VALİ IŞIN’IN MESAJI..


Bu makale 2017-04-22 12:06:18 eklenmiş ve 1967 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Kalkınmanın anahtarı olan Turizm, bacasız fabrikadır. Turizm ülke genelinde olduğu gibi özellikle ilçemiz Doğubayazıt içinde çok önemlidir.

“Turizm Haftası” her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Doğubayazıt gibi turizmle ilgili yerlerde ise, bu hafta genellikle kutlama ile birlikte, turizm sezonu açılışına yönelik hazırlık ve faaliyetlerle yoğunluk kazanır.

Bu nedenle Doğubayazıt turizm haftası ile birlikte, hem  etkinlikler ve hem de turizm sezonu açılışı yapmış olur.

Aslında Turizm haftası ile birlikte Turistik bir yörede olması gereken hazırlıkların gözden geçirilmesi, alınması gereken tedbirler için turizm sektörü ile çok yoğun bir çalışmanın yapılıyor olması da gerekir.

Devamlılık isteyen tanıtım Sadece turizm sezonu içinde değil sürekli olmalıdır.

Nitekim Ağrı'da Bu yıl 41'ncisi düzenlenen Turizm Haftası Kutlamaları kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürü Bulut ve beraberindeki heyeti kabul eden Ağrı Valisi Musa Işın: "İlimizin tanıtımı noktasında gerek İzmir, gerek Ankara, gerekse İstanbul Emitt fuarında çalışmalar yaptık, bunları yapmaya devam edeceğiz. Bunun yanında önemli değerlerimizde var. Ahmed-i Hani'nin eserlerini Türkçeleştirip basımını gerçekleştirdik. Çocuklarımız için müstakil bir kütüphanemizin inşaatı tüm hızı ile devam ediyor. İnşallah yeni Eğitim Öğretim yılında çocuk kütüphanemizi birlikte açacağız. İshakpaşa Sarayı'nın çevre düzenlemesi ile ilgili ihale aşamasına geldik. Bu düzenleme bittikten sonra İshakpaşa Sarayı güzelleşecek. Turizm sektörü ülke ekonomisine katkılar sunan önemli bir sektör.” diyerek, ilimiz ve ilçemiz turizmi için çalışmalara dikkat çekerek, tanıtımın devamlılığına vurgu yapmıştır.

Yıllar itibari ile bakıldığında, zor şartlara rağmen ilçemize yatırım yapan turizm yatırımcısı, ilçemizi ziyaret eden ve memnun ayrılan yüzbinlerce yerli ve yabancı turist ve çok önemlisi çeşitli etkinlik, tanıtım ve yatırım ile turist sayısında önemli artışlar olduğu görülebilir.

Turist sayısında her yıl daha fazla artışı sağlamaya yönelik çalışmalara devam edilirken, bu artışa cevap verecek alt yapının sağlıklı, yatak sayısının yeterli, turizm enformasyon hizmetleri ve tanıtımın iyi düzeyde olması, konaklama yerlerinin yeterli, temiz ve rahat olmasına, turistin misafir olduğu bilinci ile ağırlanmasına özen göstermek gerekir.

Bu bakımdan, turistlerin ilgi duyduğu önemli bir turizm merkezi olan Doğubayazıt, turiste iyi hizmet sunmakla daha çok turistin ilçemize gelmesine katkıda bulunacaktır. Dolayısıyla istikrarlı bir politika ile turist sayısı çok daha artabilir ve Doğubayazıt hak ettiği turist sayısına ulaşarak, ekonomide önemli payını almış olabilir… -Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri