KUTLU DOĞUM HAFTASI..


Bu makale 2017-04-15 09:59:04 eklenmiş ve 1824 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Allah Resulü (s.a.s)’nün Dünya’ya teşrifi Miladi takvime göre 20 Nisan 571’dir.

Bu nedenle, 14-20 Nisan, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğumunun sene-i devriyesi olarak,  her yıl KUTLU DOĞUM HAFTASI olarak kutlanmaktadır.       

Bu yıl da Kutlu Doğum Haftasını, okunan Kur’anlar, mevlit ve ilahiler, verilen konferanslar, paneller ve televizyon programlarındaki çeşitli etkinliklerle kutladık ve kutlamaya devam ediyoruz.

Âlemlere rahmet olarak gelen, iyi bir ahlak üzere gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed Efendimizin dünyayı şereflendirdiği sene-i devriyesinde yapılan etkinliklerin ve programların hayatımıza çok güzel yansımaları olmuştur. Ancak, sadece Kur-anı kerim ve mevlit dinlemek, her yıl bu hafta içinde düzenlenen güzel programlara katılmak yetmiyor. Katıldığımız programları, dinlediklerimizi anlamak ve uygulayarak hayatımıza fiilen almamız lazım.

Habib-i Kibriya’nın hayatını ve sünnetini uyguladığımızda, içinde olduğumuz sorunların hiçbirinin kalmayacağına inanıyoruz. O bakımdan, bu önemli günler güzellikleri anlamamız için çok büyük fırsatlardır. Bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerekir..     

Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’den hangi vesile ile olursa olsun bahsetmekten, O’nun ismi şerifi anıldığı zaman salâvat getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Buna sebep olacak çalışma ve toplantıları içtenlikle alkışlıyoruz. Allah (c.c.) cümlemizi, sevgili Peygamberimizin şefaatine layık ve nail olacak kullarından eylesin. (AMİN!)

 -Erhan BAYDAR-

*****************

Rûhum sana âşık, sana hayrandır Efendim,

Bir ben değil, âlem sana kurbandır Efendim.

Ecrâm ü felek, Levh u kalem, mest-i nigâhım,

Dîdârına âşık Ulu Yezdân’dır Efendim.

(Ali Ulvi KURUCU)

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri