Öğretmenler günü..


Bu makale 2016-11-23 17:40:20 eklenmiş ve 1387 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Her yıl olduğu gibi, bu yılda “24 Kasım öğretmenler günü” çeşitli tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

24 Kasım, 1981 yılından beri öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. ‘Öğretmenler günü’ nedeniyle bir hafta boyunca çeşitli toplantılar ve etkinlikler yapılarak, öğretmenlik mesleğinin önemi anlatılmakta, sorunlarına dikkat çekilmektedir.

İlimiz ve ilçemizdeki törenlerde de bu hafta boyunca öğretmenlerimizle ilgili güzel mesajlar verilecek, hafta boyunca da öğretmenlere yönelik çeşitli etkinlikler devam edecektir.

İnsanları hayata hazırlayan ve yön veren öğretmenlerin, kendi aralarındaki bağı ve öğrencileri ile aralarındaki bağı güçlendirmek açısından yılda bir defa da olsa, böyle bir günde anılmaları çok anlamlı ve önemlidir.

Tarih boyunca “bilgelik mesleği” olarak kabul edilen Öğretmenlik, kendinde var olan sevgiyi ve bilgiyi hiçbir karşılık beklemeden, öğrencisiyle paylaşan çok yüce ve şerefli bir meslektir.

Hz. Ali; “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” diyerek öğretmenliğin ne kadar ulvi bir meslek olduğuna dikkat çekmiştir.

Diyojen, “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.” demiştir.

Socrates; Öğretmeni, “Dünyada her şeye değer biçilebilir ama, öğretmenin eserine değer biçilemez”  sözü ile tarif etmiştir.

Atatürk: “Öğretmenler! Yeni nesil, sizlerin eseri olacaktır.” derken, toplumu oluşturan bireylerin yetişmesinde öğretmenin önemini anlatılmaya çalışmıştır.

Bu nedenle, Asıl olan sevgili öğretmenlerimizi her zaman anmak ve yad etmektir..

Ama, sorunların dile getirilmesi, öğretmenlerimizin çalışma şartları ve ekonomik sıkıntılarının masaya yatırılması bakımından, methiyeler ve övgüler kadar problemlerin tartışılması için 24 Kasım öğretmenler günü de önemlidir. 24 Kasım Öğretmenler gününün bir önemli tarafı da bu gün öğretmenlerimizi aramak, ulaşabiliyor isek ellerini öpmek için büyük fırsat ve vesiledir..

Bizlerde, yeni nesillere aydınlık saçan değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım öğretmenler gününü” saygı ile kutluyor, Hak’kın Rahmetine kavuşmuş olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını saygıyla yad ediyoruz.. –Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri