AĞRI ve İLÇELERİNDE TURİZM HAFTASI..


Bu makale eklenmiş ve 3102 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

-Erhan BAYDAR-

Turizm Haftası nedeniyle Ağrı ve ilçelerinde çeşitli etkinlikler yapıldı. Bu etkinlikler kapsamında, özellikle öğrenciler arasında Turizm ile ilgili şiir, resim, kompozisyon gibi yarışmalar düzenlendi, öğrencilere turistik mekânlar gezdirilerek, haftanın önemi anlatılmaya çalışıldı.

“Turizm Haftası” her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Doğubayazıt gibi turizmle çok ilgili yerlerde ise kutlama ile birlikte, turizm sezonu açılışına yönelik hazırlık ve faaliyetlerle yoğunluk kazanır.

Bu nedenle turizm haftası ile birlikte, hem etkinlik ve hem de turizm sezonu açılışı yapmış oldu. Bu hafta ile birlikte Turistik bir yörede olması gereken hazırlıklar gözden geçirilmiş, alınması gereken tedbirler alınmış olması gerekir.

Kalkınmanın anahtarı olan Turizm, bacasız fabrikadır. Turizm ülke genelinde olduğu gibi özellikle ilçemiz Doğubayazıt için de çok önemlidir.

Yıllar itibari ile bakıldığında, turizm yatırımcısı zor şartlara rağmen ilçemize hatırı sayılır yatırım yapmıştır. İlçemizi ziyaret eden ve memnun ayrılan yerli ve yabancı binlerce turistin ve bununla birlikte çeşitli etkinlik, tanıtım, yatırım ve benzer çabaların turist sayısı artışında önemli katkısı olmuştur.

Turist sayısında her yıl daha fazla artışı sağlamaya yönelik çalışmalara devam edilirken, bu artışa cevap verecek alt yapının sağlıklı, yatak sayısının yeterli, turizm enformasyon hizmetleri ve tanıtımın iyi düzeyde olması, konaklama yerlerinin yeterli, temiz ve rahat olmasına, turistin misafir olduğu bilinci ile ağırlanmasına özen gösterilmesi gerekir.

Bu bakımdan, turistlerin ilgi duyduğu önemli bir turizm merkezi olan Ağrı ilçeleri ve özellikle Doğubayazıt, turiste iyi hizmet sunmakla daha çok turistin yöreye gelmesine katkıda bulunacaktır. O bakımdan Turizm haftasını gerek bilgilendirme ve gerekse eksikliklerin giderilmesi açısından çok iyi değerlendirmek gerekir.

Ayrıca, Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut’un bu yöndeki çalışmalarını takdirle karşılamak gerektiğini de belirtmek isterim..

Netice olarak, istikrarlı bir politika ile turist sayısı çok daha artabilir ve Doğubayazıt hak ettiği turist sayısına ulaşarak, ekonomide önemli payını almış olabilir…

-Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi