YENİ YIL BARIŞ, KARDEŞLİK, BİRLİK VE BERABERLİK YILI OLSUN..


Bu makale eklenmiş ve 4530 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

2015 yılı, Dünya’da çok tartışılan hafızalardan silinmeyecek sayısız önemli olaylarla geride kaldı.

2015 Türkiye’de de ekonomik, sosyal ve siyasal olaylarla beraber özellikle kısa süre içinde iki genel seçimin yapıldığı, siyasal tartışmaların ve üzücü olayların yoğun olduğu ve ne yazık ki, barış, barış, barış dediğimiz, üzerine titrediğimiz sürecin ters düz olduğu bir yıl oldu.

Hiç tartışmasız, Türkiye genelinde ve özellikle bölgemizde cereyan eden bu olumsuz olaylar, son yıllarda barış ve kardeşlik üzerine yeşeren umutları çok hırpaladı..

Şimdi 2015 yılını geride bırakıp, yeni bir yıla girdik. Herkes yeni bir dua ile yeni bir dilek ve yeni bir umutla 2016 yılının güzel geçmesini istiyor ve diliyor. Allah, hepimiz için çok önemli olan barış, huzur ve kardeşliğin tesisinde yardımcımız olsun… Dileğimiz, Siyaset kurumunun da, bu yeni yıl dileklerini, yeni bir üslup, yeni bir siyaset anlayışı ile karşılıklı hoş görü içinde değerlendirerek huzur, birlik, beraberlik ve kardeşliğe dönüştürmesidir..  

-2015 yılı genel olaylarla birlikte, çoğumuz için acı ve tatlı hatıralarla geçen, gelecekte örnek alacağımız, bazen hüzünlenip, bazen sevinçle yâd edeceğimiz, aynı zamanda dersler çıkaracağımız değişik olaylarla tarih sayfalarındaki yerini almış oldu.

Her yeni başlangıç, "Yeni bir dua ve geçmişi sorgulayıp ders alma zamanıdır.” Yeni yıla yeni bir dua ile geçmişten ibret alarak, yeni bir başlangıç yapalım…

 

2016 yılı barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik yılı olsun..

2016 yılı, dileklerin kabul olduğu, sevinçlerin çok, hüzünlerin, sıkıntıların, yoklukların, hak ihlallerinin, acıların olmadığı hayırlı ve uğurlu bir yıl olsun…

 “Cenab-ı Hak, Yeni yılda ve bundan sonraki hayatımızda, hayırlı işler yapmayı, sağlıklı ve günahlardan uzak olarak, temiz bir hayat yaşamayı nasip eylesin…”

Allah sağlık, birlik, beraberlik ve esenlikler versin.. Yeni yılın her günü güzelliklerle dolu olsun…

Yeni yıl, huzur, barış ve kardeşliğin hakim olduğu mutlu bir yıl olsun.. -Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi