SEÇİM İÇİN ÖNEMLİ HAFTA VE SON GÜNLER..


Bu makale eklenmiş ve 3477 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

30 Mart Pazar günü seçim var. Yerel anlamda yaşam kalitemizi iyileştireceğine inandığımız yöneticileri seçeceğiz.

Seçimlerde son günler hem adayların kendilerini tanıtmaları ve hem de seçmenin karar vermesi bakımından çok önemli günlerdir. Çünkü yerel mitinglere ve salon toplantılarına bu son günlerde ağırlık verilmekte, “kapı kapı” dolaşılarak destek istenmektedir.

Kısacası beş yıllık süre için mahalli yöneticiler seçilecek. Bu anlamda seçime yaklaşıldıkça heyecan artmakta, adaylar kendilerini tanıtırken seçmen de adayı tanımak için alanları doldurmaktadır.

Bu hafta yoğunlaşarak devam edecek çalışmalarda adaylar son sözlerini en etkileyici cümlelerle ve cazip vaadlerle ifade edip oy isteyecekler. Çünkü bu son günler mitinglerin yoğunlaştığı, kararsız seçmenin karar vereceği günlerdir. Bu son iki hafta bir maçın son dakikalarındaki heyecan, son dakikalarındaki coşku gibidir..

Bu heyecan ve coşkunun seçmene ve sandığa güzel yansıması için Siyasi parti yöneticileri, Belediye Başkan adayları, İl genel meclisi üyeleri, Belediye meclis üyeleri ve muhtar adaylarının üslup, söylem ve davranışlarına çok özen göstermeleri gerekmektedir.

Daha öncede zaman zaman konu ettiğimiz gibi, seçimler bir bayrak yarışıdır. Her aday, bu yarışta hizmete varım demiştir. 30 Mart’ta yapılacak seçim sonrası mahalli yöneticiler seçilecek, hayat normale dönecektir. Kısacası Sel gidecek kum kalacaktır. 

Onun için Mücadelenin demokratik ve medeni bir şekilde devam ettirilmesi, yapılacak seçimin selameti açısından çok önemlidir. Bu son iki hafta çok belirleyici bir haftadır.. Siyasi Parti liderleri ve adaylar daha çok konuşacak, daha çok koşturacaktır. Seçmen ise tribünden izleyerek son kararını sandıkta verecektir.

30 Mart yerel seçimlerinin Sevgi ve hoşgörü ile hayırlı bir seçim olması dileğiyle.. –Cemal BAYDAR-

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi