SEÇİMLERE GİDİLİRKEN ADAYLAR NE DİYECEK, NE VAADEDECEK?


Bu makale eklenmiş ve 12408 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Yerel seçimlere gidilirken adaylık müracaatlarından itibaren, gerek siyasi partilerde ve gerekse kamuoyunda heyecanlı ve yorucu bir süreç yaşandı.

Nihayet adayların açıklanması ve partilerde yaşanan küçük çaplı itirazlardan sonra sıra tanıtım ve propagandaya gelmiş oldu.

Şimdi sıra adayların kendilerini tanıtmasına geldi.. Adaylar, Siyasi partilerin genel politikaları ile birlikte, yerelde neler yapabileceklerini, hangi projeleri hazırladıklarını halka anlatacaklar.

Önemli olan, zamanın çok daraldığı bu süreçte, adaylar seçim çalışmalarında kendilerini iyi tanıtmalı, plan ve projelerini belli bir sorumluluk içinde anlatmalıdırlar.

İkincisi, seçmen kime oy vereceğini bu süre içerisinde tahlil etmeli, adayların yapacaklarını iyi okuyarak karar vermelidir.

Bu kıza zaman dilimi içinde adaylar oyuncu, seçmen tribündeki izleyici gibidir. Siyasetin doğası gereği, seçim arifesindeki etkinlikler seçimleri adeta bir karnaval havasına büründürmektedir. Bu atmosfer içerisinde bazı adayların sınırsız vaatleri zaman zaman kafaları karıştırabilir.. 

O bakımdan, seçimlere kadar adaylar projelerini çok somut şekilde, seçmenin anlayabileceği yerel anlamda gerçekçi rakamlarla anlatıp ifade etmelidir. Seçmen ise, kendini temsil edecek, yatırımlara imza atabilecek yöneticilerini bu süre içinde takip edip, iyi bir değerlendirme yapmalıdır. 

Devamlı vurguladığımız gibi, yerel yöneticilerin tümü çok önemlidir. Belediye başkanları, beldenin temsilcisi ve aynı zamanda mahalli ihtiyaçların karşılanmasında yatırım yapan en önemli kuruluşun başıdır.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri, Mahalle ve köy Muhtarları her biri çok önemli ve sorumluluk alacak önemli görevlerdir.

Netice olarak; Oy isteyen adayların içi doldurulmuş vaatlerde bulunması, oy verecek seçmenin ise adayları iyi değerlendirmesi seçimin olmazsa olmazıdır.. –Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi