Yerel seçimlere gidilirken…


Bu makale eklenmiş ve 14054 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

30 Mart 2014’te yapılacak mahalli seçimler için aday belirleme işlemi büyük ölçüde tamamlandı. Her ne kadar bazı Siyasi Partilerin aday gösterme işlemi tamamlanmamış olsa da Türkiye genelinde seçimler büyük bir hız kazanmış oldu. Adayların seçim bölgelerinde çalışmalara devam etmeleri, parti liderlerinin sahaya inmeleri ile daha da yoğunlaşacaktır.

Bu yoğun çalışma temposu içinde seçimlerin hoşgörü, karşılıklı sevgi ve saygı içinde geçmesine herkes kendince katkıda bulunmalıdır.

Önemli olan bu hizmet yarışında, örnek davranışların ön plana çıkarılması, seçmene mesajların sağlıklı iletilmesidir.

Zaten seçim propaganda sürecinin anlamı, Partilerin ve seçilmek isteyen adayların kendilerini iyi tanıtabilmeleri ve yapacakları hizmetleri iyi bir şekilde anlatabilmeleridir.

Hareketli geçecek Seçim sürecinde, adayların ve özellikle Siyasi parti yöneticileri ile görevlilerin titizlik gösterip, sağduyu ile hareket etmeleri bu sürecin sağlıklı tamamlanması için en önemli davranışlardır. Bu seçim çalışmaları sırasında tabiatıyla siyasi tansiyonda yükselmeler olabilir.

Böyle zamanlarda, olumsuzlukların başrol oyuncusu bazı aktörlere de dikkat etmek gerekir.

Dedikodu, dalkavukluk, yağcılık, iki yüzlülük, ortalığı “mikser” gibi karıştıran ve bunu kendilerine meslek edinen ve ne yazık ki, zaman zaman itibar gören kötü niyetliler de olacaktır. Bunlara da fırsat vermemek adına aklıselimin çok dikkatli olması gerektiğini belirtmek isteriz.

Netice olarak, "Biribiriniz hakkında öyle konuşunuz ki; yüz yüze geldiğinizde utanmayasınız." Diye güzel bir söz vardır. Seçim bir hizmet yarışıdır.. Aday olan her kişi kendi yöresine ve hemşehrisine hizmet için çaba harcamaktadır..

Bu yarışta hoş görü, karşılıklı sevgi ve saygı ön plana çıkarıldığında çok güzel bir seçim süreci yaşanabilir.

-Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi