Ağrı ve ilçelerinde Elektrik kesintileri ve cadde sokak aydınlatılması..


Bu makale eklenmiş ve 14322 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

Ağrı ve ilçelerinde elektrik kesintileri ile cadde ve sokakların aydınlatılması şikayetleri hiç azalmadı ve son günlerde vatandaş haklı olarak yüksek sesle tepki göstermeye devam etti.

Daha öncede defalarca yazdığımız gibi Ağrı’nın elektrik sorunu, özelleştirilmeden sonrada sağlıklı olmayan alt yapısı ile genel bir problem olarak karşımızda durmaya devam ediyor.

Elektrik işinin özelleştirilmesinde amaç, bütün abonelere kaliteli, sürekli ve düşük maliyetli hizmet sunmaktır. Tabii ki, özelleştirmeden hemen sonra problemlerin tamamen ortadan kalkacağı gibi bir beklentinin içinde olmadık. Özelleştirme işi kısa süre önce yapıldı. Ama, sosyal ve ekonomik hayatımızdaki yeri tartışılmaz olan elektriğin, özelleştirilmesinden sonra orta ve uzun vadede yapılacak yatırımlarla beraber çok acil olarak kısa vadede bazı tedbirlerin alınacağını, hiç olmazsa kesintilerin azalacağını ve buna bağlı olarak cadde ve sokakların karanlıktan kurtulacağını umut etmiştik.

Bakınız, sadece geçen hafta elektrik konusunda Ağrı ve Patnos ile ilgili iki haberin özetini verelim: Patnos Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İnan Kılıç, "Elektrik kesintisi nedeniyle esnaflar sürekli bizi arıyor. İlçemize yeni gelen misafirler, ’Hangi çağda yaşıyorsunuz’ diyerek bizimle dalga geçiyorlar. Önceden haber verilmeden elektrikler kesiliyor. Ödediğimiz faturalarda adını bilmediğimiz bir sürü kesintiler var. Fatura ödeme tarihini biraz geciktirsek elektriğimiz hemen kesiliyor. İş hizmete gelince maalesef karşılığını alamıyoruz." diye şikayetini dile getirirken, Ağrı şehirlerarası otobüs terminali esnafı sık sık elektrik kesintilerinin kendilerini mağdur ettiğini belirterek durumu protesto eden eylem ve açıklamalarda bulundu.

Şimdi, “mesele bağcıyı dövmek değil. Üzüm yemektir..” Şehir merkezleri ve köylerde hem elektrikler sık sık kesiliyor, dolayısıyla ekonomik ve sosyal sıkıntılar yaşanıyor, hem de cadde sokaklar zifiri karanlık içinde.. Sabahın erken saati okula giden, akşam saatlerinde okuldan çıkan  o küçücük yavruları düşünün.. O karanlıkta okula gidip gelmenin öğrenciler için ne kadar zor olduğunu, bu durumun velileri ne kadar üzdüğünü düşünün..

Bir süre önce (Erzurum, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Erzincan, Iğdır ve Kars) Elektrik dağıtım hizmetini geçekleştiren ARAS EDAŞ Genel Müdürü Abdülkadir Köker hizmet sunulan illerde incelemelerde bulundu ve bölgede yapacakları altyapı çalışmalarını anlattı.

Sayın Genel Müdürün, bir iki hafta önce gerçekleştirdiği bu gezi ile elektrik konusunda, manzarayı ve sıkıntıyı daha iyi gördüğüne, bazı yatırımların çok acil olarak yapılmasına karar vermede önayak olacağına inanmak istiyoruz.

Sonuç olarak, kısa vadede bazı tedbirlerle elektrik kesintilerine ve cadde sokak aydınlatılmasına çözüm bulunmalıdır. Örneğin; Bazı trafo merkezleri kısa zamanda takviye edilebilir. Bununla kesintiler aza indirilebilir ve cadde sokaklar aydınlatılarak, görünür bir icraat sergilenebilir..

–Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi