Yerel Seçimler.. –Erhan BAYDAR-


Bu makale eklenmiş ve 14710 kez görüntülenmiştir.
Erhan BAYDAR

30 Mart 2014 Yerel Seçimleri için Siyasi Partiler hazırlıklarına hız verirken, aday adayları başvurularını yapmaya devam ediyor.

Özellikle Ekim ayı, Kurban Bayramının da olması nedeniyle çok sayıda adayın ya müracaat ettiği veya aday adayı olduğunu bir şekilde kamuoyuna duyurduğu bir ay oldu.

Yapılacak seçimler bir bayrak ve hizmet yarışı. Adayların mahalli idarelerde görev almak, hizmete talip olmak adına heyecan yaşamaları kadar güzel bir şey olamaz. Bu yarışta kalben, iyi niyetle yola çıkan tüm adaylar “bende varım” diyerek, seçimlere renk katmaktadırlar.

Seçimlere beş ay gibi bir zaman kala, muhtemelen bazı adaylar bu haftadan itibaren açıklanmaya başlanacak. Zaten Siyasi Partiler, aday belirlerken mahalli yöneticilerin fikirlerine başvurmakta veya delege katılımı ile sınırlı da olsa temayül yoklaması yapmakta, adaylarla ilgili görüşler alındıktan sonra, son sözü yine Partilerin Genel Merkezleri söylemektedir. O bakımdan aday adayları müracaatlarını müteakip, bu süreçte hem kendilerini anlatmak ve hem de hemşehrilerle kaynaşmak adına çok güzel ve örnek bir propaganda sergilemeye devam etmektedirler.

Bu örnek davranışın seçim süresince, Siyasi Partiler ve adaylar arasında da devam etmesini diliyoruz. Bu hizmet yarışında el kaldırmış aday adaylarının tümünü kutluyoruz..

Adayları belirleyeceklere ve aday olacaklara ise; “Muhakkak ki Allah size emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman, adaletle hükmetmenizi emreder” Ayet’ini hatırlatarak, yarışa katılan tüm adayların bu anlayış içinde belirlenmesini diliyoruz.. –Erhan BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi