Valiler toplantısı ve Barış süreci..-


Bu makale eklenmiş ve 4839 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

Başbakan Erdoğan, bir süre önce, İçişleri Bakanlığı Valiler Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan, Valiler Toplantısında ana hatları ile Türkiye’nin ekonomi, dış politika, sosyal yapı ve diğer alanlarda umut verici gelişmeler kaydettiğini belirterek, geldiği bugünkü noktayı anlattı.

Başbakan’ın çeşitli konulara değindiği uzun konuşmasında, önemli ve dikkate alınması gerektiğine inandığımız bölüm, “BARIŞ” sürecinde, oluşan umut ve beklentide valilere büyük sorumluluk düştüğünü ifade etmesidir.

Erdoğan, yeni barış süreci için; ”Milletimizde oluşan bu umudu her fırsatla çoğaltmak durumundayız. Milletimizle daha da yakınlaşmak, daha fazla iç içe olmak, iklimin değiştiğini, Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını ve artık olmayacağını vatandaşımıza hissettirmek durumundayız. Bulunduğu ilde devletin yumruğunu temsil eden vali profili artık geride kalmıştır. Valilerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız bu süreci böyle tanımlamalı, böyle anlamalı.” demiştir.

Başbakan’ın geniş konuşmasından çıkardığımız özet; bugün özlemini çektiğimiz barış ve huzura doğru atılan adımlarda Valilerin, kaymakamların, Belediye Başkanı ve tüm idarecilerin, vatandaşa sıcak yaklaşımı, ayırım yapmadan, birleştirici, kucaklayıcı olmalarının ne kadar önemli olduğudur..

Bu bakımdan Ağrı, bu süreçte Sayın Valimiz Mehmet Tekinarslan ile çok şanslıdır. Sayın Vali göreve geldiğinden itibaren devletin şefkatli ve kucaklayan ve en önemlisi birleştiren yüzünü her vesile ile icraatlarıyla göstermektedir.  Ama şunu da belirtmek gerekir ki, değişen bu iklimde herkesin Sayın Valinin çalışma temposuna, hizmet anlayışına ve çabasına katkı sunması gerekir. Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve diğer yetkililer de çok önemlidir.. Onlara da çok önemli görevler düşmektedir. Göstermelik, günü kurtaran değil, gerçekçi tavır ve icraatlarla, ötelemeden, dışlamadan ve ayırım yapmadan katkı sunmalıdırlar.

Onun için, Başbakan’ın konuşmasında verdiği mesajlar çok önemlidir. Bu mesajlar sadece Valilere değil, tüm idarecilere verilmiş mesajlar olarak görülmeli, bu yönetim anlayışı, bu oluşan iklimin güzel sonuçlar vermesi için herkesin gerçek manada çaba harcaması gerekir.

Zira vatandaş, oluşan bu iklimle atılan adımlara umutla destek vermektedir.. -Cemal BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi