Doğubayazıt Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde üst düzey ameliyatlar yapılıyor..


Bu makale eklenmiş ve 3962 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

 

Haber-Cemal BAYDAR

Doğubayazıt Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi, son derece önemli ameliyatlar ve hizmet kalitesini arttıran çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Hastane bünyesinde Protez operasyonları, Endoskopi, Endoskopik cerrahi, mikro cerrahi, Bel fıtığı operasyonları gibi üst düzey ameliyatların yapılması ilçemizdeki hasta ve hasta yakınlarında büyük rahatlama sağlamış oldu. Daha önce Ağrı, Erzurum, Van ve Iğdır’a gönderilen hastalar son yapılan ameliyatlarla artık ikinci bir yere sevk edilmeden ilçemizde tedavi edilmekle sıkıntıdan kurtulmaktadırlar.

Aldığımız bilgilere göre, Hastanede meydana gelen yangın nedeniyle kapanan tüm servisler ve yoğun bakım yeniden açılmıştır .Hizmet kalitesinin arttırılması, hastalara daha iyi hizmet sunulması için, Yenilenmekte olan İnternet sitesi ile hastalara daha yakın olmak için her türlü bilgilendirme anında yapılacak, Hastanede ihtiyaç duyulan kafeterya yakında açılarak hizmet verecek..

Ayrıca, Teknik altyapı yenileme çalışmaları yakında tamamlanacak.

Son atamalarla, 24 Hemşire, 5 Ebe, 1 Biyolog, 1 Diyetisyenin göreve başlaması ile yardımcı sağlık personeli sıkıntısı önemli ölçüde giderilmiştir.

Hastane Başhekimi Dr. Erkan ÇELİK, halkımızın haklı taleplerini her zaman göz önüne alarak, gelen her türlü eleştiri ve öneriye açık olacaklarını belirterek, “halkımızın kuruma destek vermesini istiyoruz.” dedi.

Hastaneye 1 Kardiyoloji Uzmanı, 1 Göz hastalıkları uzmanı, 1 Çocuk Cerrahi, 1 Dahiliye Uzmanı, 4 Pratisyen, 2 Diş hekiminin atamalarının yapıldığı ve yakında göreve başlamalarının beklendiğini belirten Dr. Erkan Çelik, Çocuk hastalıklarında yoğun talep olması nedeni ile Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gece saat 10’a kadar esnek mesaiye başlandığını bildirdi.

“Kişiler gelip geçer ama kurumlar bakidir” diyen Dr. Çelik, halen 31 Uzman, 2 Pratisyen hekimle hizmet verdiklerini, hizmetlerin aksamaması için tüm çalışanlar olarak çaba harcadıklarını belirtti.

Son düzenlemeler ve yapılan atamalarla, hastanemizde daha önce yapılamayan birçok ameliyat ve cerrahi müdahale artık yapılabiliyor. Bu başarının tüm İdari birimler ve hastane çalışanlarıyla birlikte yakalandığını söyleyebiliriz.

Doğubayazıt’ta son teknolojik tıbbi cihazlarla Bel fıtığı ameliyatı, Protez operasyonları, Endoskopik cerrahi, mikro cerrahi gibi üst düzey ameliyatların yapılıyor olması çok önemlidir.

 

Hasta memnuniyeti esas alınarak hizmet kalitesini yükseltme çalışmalarında çaba gösteren, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi