DOĞUBAYAZIT ESKİ DEVLET HASTANESİ YERİ PARK OLSUN..


Bu makale eklenmiş ve 5881 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

Uzun zamandır devam eden Doğubayazıt’a Meslek Yüksekokulu açılması çalışmaları, geçen hafta Milletvekilimiz Sayın Fatma Salman’ın yer tahsisi yapıldığı konusunda verdiği müjdeli haberle daha da hızlandı.

Bilindiği gibi, bir süre önce Meslek Yüksekokulu yapımını hemşehrimiz işadamı Sayın Abdulbari Goozal üstlenmiş, İnşaat yapımı ile ilgili protokolden sonra yer tahsisi için Milletvekilimiz Fatma Salman, Valimiz Mehmet Tekinarslan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İrfan Aslan, Kaymakam Nurettin Dayan, Belediye Başkanı Dr. Canan Korkmaz ve İnşaat Mühendis M. Sena Geçit yoğun bir yazışma ve temas trafiği ile yer tahsisi yapılmasını sağlamışlardır.

Doğubayazıt Ehmed-i Xani Meslek Yüksekokulu’nun ilçemize açılması ile ilgili olarak yapılan çalışmada, kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte hareketinin çok büyük katkısı olmuştur. Daha önce belirttiğimiz gibi Sayın Valimiz Mehmet Tekinarslan’ın kurumlar arasındaki diyalog ve koordinasyona verdiği önem ve çabası, güzel bir çalışma ortamı yarattığı gibi yatırımların hızlanmasını da sağlamıştır.

Bu nedenle Meslek Yüksekokulu inşaatının yakında başlayacak olmasını sevinçle karşılıyor, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 

Ayrıca, daha önce “DOĞUBAYAZIT ESKİ DEVLET HASTANESİ YERİ PARK YAPILSIN..” başlığı ile kaleme alıp talep ettiğimiz eski hastane binası arsasının, Sayın Valimiz Mehmet Tekinarslan tarafından değerlendirilip, Yeşil alan için tahsis çalışması başlattığı haberi ilçemizde sevinçle karşılanmıştır.

Şimdi, doğalgaz ve diğer yeni yatırımlarla birlikte eski ve yeni Hükümet konağı arsasının ve eski hastane binasının bulunduğu alanın yeşil alan olarak park yapılıp ilçemiz hizmetine açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz…-Cemal BAYDAR-

 

DOĞUBAYAZIT ESKİ DEVLET HASTANESİ YERİ PARK OLSUN..

Türkiye genelinde yapılan yeni yatırımlarla birlikte bazı eski kamu binaları atıl durumda kaldı. Ağrı ve ilçelerinde de, gerek yeni yapılan binalara geçilmesinden dolayı boş kalan binalar ve gerekse önceden terkedilmiş bazı kamu binaları atıl durumda bulunmaktadır.

Ağrı Valisi Sayın Mehmet Tekinarslan bir süre önce, atıl durumda bulunan binaların tespiti ile bunların kısa sürede değerlendirmesine yönelik çalışmayı başlatmış, Yapılan tespit çalışmalarından sonra ilimizde toplam 170 adet kamu binasının atıl durumda olduğu belirlenmişti.

Bu çalışmalardan sonra, söz konusu atıl durumdaki binalarda depremsellik incelemesi yapılacak, onarılması gerekenler onarılacak, yıkımına karar verilen binalar ise yeniden değerlendirilmek üzere yıkılacak.

İlçemizde de bu durumda bulunan ve 1940’lı yıllarda yapılmış olan eski Doğubayazıt Devlet Hastanesi ve 1 nolu sağlık ocağı ile zaman zaman ihtiyaca göre ilaveten yapılmış olan atıl binalar mevcuttur. Eski hastaneye tahsisli bulunan bu alan, ilçenin önemli merkezinde yer almakla birlikte, aynı zamanda çok kıymetli bir arsadır.

Onun için bu çok kıymetli dediğimiz arsa, ilçede devam eden hızlı ve gelişigüzel yapılaşma da göz önünde bulundurularak değerlendirilmelidir..

Bu yer, ille de beton bir yapı düşüncesinden ziyade, Sayın valimizin desteği, Kaymakamlık ile Belediyenin el ele vererek birlikte hareket etmesi ve güzel bir proje üretilmesi ile Doğubayazıt’a daha faydalı bir PARK olarak kazandırılabilir.-Cemal BAYDAR-

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi