İDARECİ İSTEYİNCE


Bu makale eklenmiş ve 3820 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

Cumhuriyet tarihinden günümüze ilçemizin kırsal kesimdeki sorunları bir türlü çözülemedi. Yıllardır köylerimizin içme suyu, yol ve altyapı çalışmaları birkaç yılda bir ihalesi yapılmasına rağmen sorunlar tekrar nüksediyor.

 

Bunun başlıca nedenleri arasında özellikle içme suyu sorununun çözümünde doğru kaynak tespitinin yapılamayışı ve denetim eksikliğinden kaynaklı olduğu artık herkesçe bilinen bir gerçek..

Geçtiğimiz sezon bu ezberi bozacak bir uygulamaya şahit olduk.. İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Yılmaz bu sorunun tespitini doğru yaptığı anlaşılıyor; çünkü kırsal kesimde yapılan tüm işlerin kontrolünü bizzat yapıyor ve içme suyu kaynaklarını uzmanları ile birlikte bizzat takip ediyor.

 

Köylerdeki içme suyu kaynaklarına ulaşımın olmadığı yerlere bile yaya çıkarak bizzat doğru tespiti yaptıktan sonra çalışmayı başlatıyor.

 

Eğitim ile ilgili yapılan çalışmalara da bizzat önem atfeden Kaymakam Yılmaz, yaptığımız bir görüşmede bir milletin aydınlanmasının tek yolu eğitimden geçer ifadesini kullanmıştı. Haklıydı da..  Eğitimle bir milletin değişip dönüşeceğini hoşgörü ve merhamet duygularının daha da pekişeceğini hepimiz bilmekteyiz..

 

Bu çalışmalara örnek olarak İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ertoğrol’uda gösterebiliriz. Yapılan Çalışmalar ve projelerde desteğini esirgemeyen Ertoğrul bu çalışmalara bizzat katılıyor ve hizmet ediyor. Kamunun kudretini elinde bulunduran idareciler eğer kamunun kendilerine tanımış oldukları yetkiyi doğru tespitlerle kullanacak olurlarsa inanıyorum ki yarının Türkiye’si çok daha yaşanabilir bir Türkiye olacaktır. Bu vesile ile Kamudaki tüm idarecilerin makamlarının hakkını vermesi temennisiyle…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi