DOĞUBAYAZIT EVLERİ..


Bu makale eklenmiş ve 2323 kez görüntülenmiştir.
M. Cemil BAYDAR

İstanbul’daki Doğubayazıt’lı İş adamlarımızdan bir gurup “Doğubayazıt inisiyatifi” adı altında toplanarak, depremden hemen sonra Van merkez Bağdaşan köyüne aşevi yanında ayni ve nakdi yardımlar yaparak 55 konteyner ev ile bir KÖY kurdu. Geçtiğimiz hafta Konteynerlerin hak sahiplerine teslim edilişi için İstanbul’dan gelen iş adamları ile birlikte Van merkez Bağdaşan köyüne gittik.

Doğubayazıt Kaymakamı Hüseyin Yılmaz’ın da hazır bulunduğu evlerin teslimi sırasında depremzedelerin sevinçleri iş adamlarımızı mutlu etti. Bu tablo hem depremzedeler, hem de hazır bulunan herkesin duygulu anlar yaşamasına neden oldu.

Doğubayazıt Kaymakamı Yılmaz yaptığı konuşmada, depremden sonra aralıksız artçıların devam etmesi ve iklim şartlarının ağır oluşunun barınma ihtiyacını çok ön plana çıkardığını belirterek, 55 konteyner evi kısa sürede Van’ın Bağdaşan köyüne kurup, hak sahiplerine teslim eden iş adamlarımızın çok hayırlı bir iş yaptıklarını söyleyerek teşekkür etti.

İşadamlarımızda, yaptıkları konuşmalarda depremzedelerin ihtiyaçlarının devam ettiğini, yardımların aralıksız sürdürülmesi gerektiğine işaret ederek, çağrı niteliğinde mesaj verdiler..

Deprem bölgesi Van ve Erciş’e sık aralıklarla giden Ağrı Valisi Ali Yerlikaya’nın önümüzdeki günlerde “DOŞUBAYAZIT EVLERİ”ni görmek üzere Bağdaşan köyüne gitmesi bekleniyor.

“DOŞUBAYAZIT EVLERİ” ve Depremin oluşundan itibaren yapılan yardımların her safhasında emeği geçen ve katkısı olan bütün hemşehrilere teşekkür ediyoruz…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi