Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Ağrı Ziyareti

Valilik önünde tören mangası tarafından karşılanan Oktay, daha sonra Vali Süleyman Elban ile görüştü. Oktay, kentteki yatırımlar ve çalışmalarla ilgili Vali Elban'dan brifing aldı.
Bu haber 2019-02-19 09:05:20'te eklenmiştir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ağrı Valiliğini ziyaret etti.

Valilik önünde tören mangası tarafından karşılanan Oktay, daha sonra Vali Süleyman Elban ile görüştü.

Oktay, kentteki yatırımlar ve çalışmalarla ilgili Vali Elban'dan brifing aldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ağrı'da 100. Yıl Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Oktay, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından merkez 100. Yıl Mahallesi Muhtarı Veysel Engin'in evine geçti.

Engin ailesi ve evde bulunan bazı mahalle sakinleriyle bir araya gelen Oktay, sıcak geçen sohbette sorun ve talepleri dinledi.

Mahalle sakinleri, sohbette Oktay'a İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Ağrı Belediyesinin çalışmalarından memnun kaldıklarını ifade etti. Vali ve Belediye Başkan Vekili Süleyman Elban'ın mahalleye önemli kazanımlar sağladığını anlatan mahalle sakinleri, AK Parti Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan'ın da güzel çalışmalar yapacağına inandıklarını söyledi.

 

Kentteki programını tamamlayan Oktay, daha sonra Ahmed-i Hani Havalimanı'ndan Ankara'ya hareket etti.AA

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Bugünden itibaren tüm abonelik işlemlerinin edevlet üzerinden yapılabilecektir “dedi.

Bir dizi inceleme ve temalarda bulunmak üzere Ağrı’ya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" tanıtım törenine katıldı. İbrahim Çeçen Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Oktay, bugünden itibaren tüm abonelik işlemlerinin edevlet üzerinden yapılabileceğini söyledi.

Oktay konuşmasında, "Bu doğrultuda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisimiz ve TÜRKSAT gayretli çalışmalar yapmaktadır. Kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılması, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemimizin en önemli yapı taşlarından birisidir. Bürokrasinin azaltılmasını ve kamuda işlerin şeffaf hale getirilmesini sağlayacak eDevlet sistemini iyi bir noktaya taşıdık. Vatandaşlarımıza, özel sektöre ve kamunun kendi içinde verdiği hizmetlerin çok büyük bir bölümünü eDevlete entegre ettik. Bugün 511 kurumun 4 bin 261 işlemi edevlet kapısı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. eDevlet sistemi 41 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmıştır. E Devlet Versiyon 1.0'ı yüzde 90'ın üzerinde tamamladık. Yıl sonunda ilk versiyonu tamamlayacağız. Önceden ilan ettiğimiz bir olaydı. Biz söz verirsek yaparız. Bugün de yine basit gibi gözüken elektrik, su, doğal gaz ve telefon abonelikleri... Artık bugün itibarıyla tüm abonelik işlemlerinin eDevlet üzerinden sunulmasına başlıyoruz. Vatandaşlarımız oturdukları yerden internet yoluyla abonelik işlemlerini yapabilecektir. Pilot çalışmalarına başladık ve inşallah bunu tüm illerimize de çok hızlı bir şekilde de yaymış olacağız. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun." dedi.

Toplantı sonrası, YÖK tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinden pilot olarak seçilen Ağrı İbrahim Çeçen, Bayburt, Iğdır, Munzur, Muş Alparslan, Siirt, Şırnak, Bingöl Üniversitelerinin rektörleri, "Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi" protokolünü imzaladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ağrı'da esnaf ziyaretinde bulundu.

Oktay, Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programın ardından çarşı merkezinde esnafı gezdi.

Burada ilk olarak taksicilere konuk olan Oktay, ardından Cumhuriyet Caddesi üzerindeki tatlıcıda ikram edilen tatlıları tattı.

Esnafın çay ikramını geri çevirmeyen Oktay, esnaf ve cadde üzerinde karşılaştığı vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığına geçen Oktay, İl Başkanı Abbas Aydın'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Oktay, Gençlik ve Kadın Kolları başkanlıklarının da çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptığı toplantının ardından partiden ayrıldı.AA

Oktay'a ziyaretinde, Vali Elban, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın da eşlik etti.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri