Doğubayazıt Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Gelişim Planı toplantısı


Bu haber 2018-12-05 18:35:15'te eklenmiştir

2019 Eğitim Öğretim yılı Yönetici Gelişim Planı (YÖGEP) Kasım ayına ait eğitim yönetimi, felsefesi, mantığı ve temel yaklaşımı yönetim sürecinde motivasyon, okula aidiyet hissi, sürdürülebilir takım ruhu, olumlu okul iklimi ve kurum kültürü oluşturma konulu eylem planı toplantısı Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı ve Şube Müdürü Nimet Güntürk’ün katılımıyla İlçemiz Medinei Müdafaii Fahrettttin Paşa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yardımcı; Çağımızda değişmeler ve gelişmeler büyük bir hızla devam etmektedir. Okullar da bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu çerçevede Genel Müdürlüğümüz tarafından Yönetici Gelişimi Planı (YÖGEP) hazırlanmıştır.

Toplantıda konuşan Şube Müdürü Nimet Güntürk 2018/2019 Eğitim-Öğretim Yılında okullarımızda uygulanmak üzere kasım, aralık, mart, nisan ve mayıs ayı olmak üzere 5 aylık YÖGEP eylem planı oluşturulmuş, koordinatör okul olarak Halife Yusuf İmam Hatip Ortaokullumuz görevlendirilmiş ve bu beş aylık YÖGEP eylem planı ilçemizde imam hatip okullarında görev yapan okul müdürleri ve müdür yardımcılarına uygulanmak üzere tüm okullarımıza gönderildiğini, söz konusu eylem planı ile Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarımızda görev yapan eğitim lideri okul yöneticilerimizin eğitim yönetimi alanında kendilerini geliştirmeleri ve sürekli güncellemeleri hedeflendiğini belirtti.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi