İçişleri Bakanı Soylu Ağrı’da açılış yaptı ve incelemelerde bulundu


Bu haber 2018-12-03 17:30:14'te eklenmiştir

Toplu açılışlar ve temel atma törenine katılmak üzere kente gelen Soylu, Merkez İmam Hatip Ortaokulu'ndaki programın ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Burada partililere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını ileten Soylu, parti olarak bölgede verilen mücadeleden herkesin farkında olduğunu ve takdir ettiğini söyledi.

"Şurası çok nettir. Buradaki siyasi mücadele, sadece PKK güdümündeki HDP ile yapılan bir mücadele değildir. Burada mücadele ettiğiniz güçler, matruşka gibi birbirinin içinden çıkan, biri diğerini gizleyen, örten, 'bitti, sonuna geldik, hepsi bu kadar' dediğimizde bir başka boyutuyla karşımıza çıkan, karanlık ve karmaşık bir yapı ile karşı karşıyayız." diyen Soylu, "Aslında sadece burada değil, tüm Türkiye olarak bu yapıyla karşı karşıyayız ve uzun yıllardır karşı karşıyayız. Normal bir hal midir bir ülkenin gelişme için attığı her adımda, demokrasi adına attığı her adımda, hep aynı şeyleri yaşaması. Hep aynı itirazları duymak, hep korkutulmaya çalışılmak, hep aynı çatışmaları yaşamak normal midir? Tekrarlayan askeri darbeler ve yapanlara bir şey olmaması." ifadelerini kullandı.

-"Hepsinin dış bağlantıları var ve bu bağlantılar hep aynı ülkeye çıkar"

Soylu, darbelerin, suikastlerin, Çorum ve Maraş olayları ile yıllar sonra aynı senaryoyla sergilenen gezi olaylarının hep aynı mahfillerle bağlantısının olmasının tesadüf olmadığını vurguladı.

"Mesela tesadüf müdür, Adnan Menderes'e yapılanların, Demirel'e, Erbakan'a, Ecevit'e, Özal'a ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'a, yani milli duruş gösteren her lidere yapılması." diyen Soylu, şöyle konuştu:

"Mesela normal midir, Türkiye'de yıllardır anarşi gruplarının, terör gruplarının bir şekilde var olabilmesi. Hepimiz siyasetle uğraşıyoruz, iyi kötü uluslararası hukuktan anlarız. Normal midir, bir ülkenin bütün uluslararası iade anlaşmalarına taraf olmasına rağmen iade taleplerinin hep reddedilmesi. Cinayet işlemiş, Türkiye'de doğrudan suikaste karışmış, tetik çekmiş, devletin kırmızı bültenle aradığı adamlara ve kadınlara, Avrupa'da oturum hakkı verilmesi, çadır mahkemesi gibi mahkemelerde beraat etmesi normal midir? Siz şurada bir eğitim derneği falan kursanız, yurt dışından, Avrupa'nın ortasından, binlerce kilometre öteden, açlıktan ölecek olsanız size bir lokma ekmek vermeyecek adamlar sizin derneğinize durup dururken 1 milyon avro para gönderir mi? Bu adamlar Batman bilmem ne derneğine milyon avrolar gönderdiler, bu normal bir hal midir? Yine normal midir ki yıllardır bu ülkede darbeler yapılır, hepsinin dış bağlantıları var ve bu bağlantılar hep aynı ülkeye çıkar. Elbette ki hiçbiri normal değildir, hiçbiri sıradan değildir."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağrı'daki temasları kapsamında Millet Bahçesi'ni ziyaret etti. Soylu burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Ağrı AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Soylu, temasları kapsamında Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret etti. Soylu burada "Kodla Ağrı Şenliği"nde kodlama yapan öğrencilerin projelerini inceledi. Bakan Soylu'ya Ağrı Valisi Süleyman Elban eşlik etti. Esnaf ziyaretinda bulunan Soylu inceleme ve açılışlardan sonra Ağrı’dan ayrıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri