Doğubayazıt’ta Felç kalan Lassie adlı köpeğe Hayvan Geçici Bakım Evinde öğrencilerden ziyaret


Bu haber 2018-10-05 08:47:01'te eklenmiştir

Doğubayazıt’ta doğum yaparken felç kalan "Lassie" adlı köpek, tedavisinin sürdüğü Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi ve Bahçeli Yaşam Alanı'nda öğrencilerin ilgi odağı haline geldi.

Doğubayazıt Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, geçtiğimiz hafta 7 yavrusunu doğurduktan sonra felç olan "Lassie" isimli köpeği ziyaret etmek için öğretmenleri eşliğinde belediyenin Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi ve Bahçeli Yaşam Alanı'na geldi.

Lassie'nin tedaviye alındığı üniteyi ziyaret ederek hastalığıyla ilgili veteriner hekimlerden bilgiler alan öğrenciler, tedavi anında ise Lassie’yi severek moral verdiler.

Öğrenciler, daha sonra veteriner hekimler eşliğinde bakım evinin diğer ünitelerini gezdi.

Doğubayazıt Belediyesi Veteriner Hekimi Mahmut Babur, Lassie'nin bir hafta önce doğum yaptıktan sonra kalsiyum eksikliğine bağlı felç geçirdiğini söyledi.

Lassie'yi, sahibinin haber vermesiyle bakım evinde hemen tedaviye aldıklarını anlatan Babur, şöyle konuştu:

"Lassie, 7 yavrusunu dünyaya getirdikten sonra yeterli beslenememesinden kaynaklı bazı komplikasyonlar geçirerek felç kalmış. Sahibinin haberi üzerine bakımevimize getirir getirmez hemen tedavisine ve bakımına başladık. Lassie bir hafta daha bizim misafirimiz olacak. Gerekli serum ve ilaç tedavileri bittikten sonra inşallah tekrar ayağa kalkacak."

Doğubayazıt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak geçen yıldan itibaren çocuklara hayvan sevgisi aşılamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini anımsatan Babur, bu kapsamda ilçedeki birçok okulda seminerler verdiklerini belirtti.

Bu çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını dile getiren Mahmut Babur, "Bugün de gördüğünüz gibi Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri bakım evimizde Lassie'yi ziyarete geldiler. Serum verme işlemi bitene kadar da Lassie'nin yanından ayrılmadılar. İnşallah bir daha ki ziyaretlerinde Lassie ile birlikte koşarak oyunlar oynayacaklar." ifadelerini kullandı.

Said-i Nursi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Firidevs Gengil ise, Lassie'nin felç kaldığını öğrendikten sonra öğrencilerin ısrarı üzerine tedavisinin sürdüğü bakım merkezine geldiklerini söyledi. (AA) 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri