Ağrı’da 2018 yılına ait düve alımı desteklemesinin ilk başvuruları


Bu haber 2018-07-25 09:46:45'te eklenmiştir

Ağrıda toplamda 755 damızlık hayvan Çiftçilerimize %30 Hibeli Düve Alım Desteği Başvuruları Sonuçlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yetiştirici bölgesi olarak belirlenen Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Malatya, Muş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van ve Yozgat İllerinde, TÜRKVET hayvancılık kayıt sisteminde kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere en az 20 baş, en çok 200 baş düve alım bedelinin %30'unun hibe olarak verileceği destekleme programı, 2018 yılında yayınlanan Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliğinde (Tebliğ No: 2018/21) belirtildiği üzere bütçe imkanları ve illerin potansiyellerine göre değerlendirilmektedir.

Ağrı ilimizin de yer aldığı hibe programını değerlendiren İl Müdürü Kenan ENGİN; " İlimizde 2018 yılına ait düve alımı desteklemesinin ilk başvuruları 8 Mayıs-6 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş ve Ağrı genelinde toplam 11 yetiştiricimiz başvuru yapmıştır. Başvuru yapan yetiştiricilerimizin tamamının başvurusu onaylanmıştır. Bu destekleme kalemiyle Ağrıda toplamda 755 damızlık hayvan girdisi sağlanmış olacaktır. Uygulama rehberinde belirtilen Etçi Irklara başvuran yetiştiricilerimiz aracılığıyla Simental başta olmak üzere verim kabiliyeti yüksek olan Angus, Hereford, Limuzin, Şarole, Belçika Mavisi ırklarının şehrimiz hayvancılığına katılmaları, bölge hayvancılığına katma değer sağlayarak daha önce yapılan geleneksel hayvancılığın seyrini yüksek kabiliyetli ırklara eğilim yönünde değiştireceğine inanmaktayız. Yetiştiricilerimizden 2018 yılına ait destekleme başvurularını kaçıranlar üzülmesinler, Bakanlığımızın 2019 yılında benzer şekilde başvuru alacağını öngörmekteyiz. Çiftçilerimizin alacakları hayvanlarının hayırlı ve uğurlu olması temenni ediyorum" dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri