"Ağrı İlinde Düzensiz Göç Olgusu" paneli


Bu haber 2018-07-20 06:34:49'te eklenmiştir

AĞRI (AA) - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde "Ağrı İlinde Düzensiz Göç Olgusu" konulu panel düzenlendi.

Üniversiteye ait salonda gerçekleştirilen panele, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut, yaptığı konuşmada, insanlık tarihiyle başladığı kabul edilen göç olgusunun günümüzdeki en önemli yansımalarının başında, uluslararası göç ve yasa dışı göçün geldiğini belirtti.

Günümüzde milyonlarca insanın savaş, etnik çatışma, otoriter rejimler ve insan hakları ihlalleri gibi sebepler dolayısıyla ülkelerini terk etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Karabulut, "Göçler, sadece insanlık adına bir trajedi teşkil etmemektedir. Aynı zamanda ulusal, bölgesel ve uluslararası güvenliği de tehdit etmektedir." dedi.

Alpar da göç sorunun sadece güvenlik tedbirleriyle çözülemeyeceğini ve konunun daha geniş planda ele alınması gerektiğini ifade etti.

Program, katılımcılara teşekkür belgesi verilmesiyle sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri