Eski Çevre Bakanı Saadet Partisi Ağrı Milletvekili Adayı Ziyattin Tokar Doğubayazıt’ta ziyaretlerde bulundu - NARİNKALE Gazetesi-


Bu haber 2018-06-13 09:01:45'te eklenmiştir

    24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Saadet Partisi Ağrı Milletvekili Adayları Ziyattin Tokar, Yasin Işık ve beraberlerinde Ağrı eski Belediye Başkanı Zeki Başaran, hemşehrimiz iş adamı Tahir Konyar ve parti yöneticileri ile birlikte ilçemizde ziyaretlerde bulundu.

    20. Dönem Ağrı Milletvekili ve 54. Hükümet Çevre Bakanı Mehmet Ziyattin Tokar, bu kapsamda heyeti ile birlikte gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz Başyazarı ve Yazı işleri Müdürü Erhan Baydar ve haber editörü M. Cemil Baydar ile bir süre sohbet eden ve seçim gündemini değerlendiren Toker, Doğubayazıt’ın kendisi için önemini belirtti.

   Bakanlığı ve Milletvekilliği döneminde Ağrı Havaalanı, Doğalgaz Boru hattının Ağrı´dan geçirilmesi ve Yazıcı Barajının yapımı gibi çok sayıda hizmet konusunda büyük katkıları olan Tokar, yeniden seçilmesi halinde Ağrı için çok güzel projelerinin olduğunu belirtti.

 Ziyattin Tokar Kimdir?

Mehmet Ziyattin Tokar, 1952 yılında Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde doğdu. Elazığ Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Makina Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Türk Motor Sanayi Mühendislik Daire Başkanlığı, TUSAŞ Uçak Fabrikası İmalat Müdürlüğü, GÜNMAK Fabrika Müdürlüğü, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Havacılık Koordinatörlüğü, TÜMOSAN, GENTAŞ ve BELTAŞ Genel Müdürlüğü yaptı.

Refah Partisi’nden XX. Dönem Ağrı Milletvekiliği yaptı. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlık yaptığı Refahyol Hükümetinde 28 Haziran 1996 – 30 Haziran 1997 tarihleri arasında Çevre Bakanı olarak görev yaptı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu.

Tokar, Merhum Şevket Baydar’ın kızı Aysel Baydar ile evli ve dört çocuk babasıdır.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA