Doğubayazıt - Okullar tatile girerken.. -Erhan BAYDAR-

Tatilin amacı öğrenci ve öğretmenlerin yoğun geçen bir dönemin yorgunluğunu atıp, dinlenerek yeni eğitim ve öğretim yılına zinde bir şekilde girmektir.
Bu haber 2018-06-10 08:51:26'te eklenmiştir

2017-2018 Eğitim öğretim yılı sona erdi. İlimizde de binlerce öğrenci, yapılan törenler ve etkinliklerle karne sevinci yaşayarak tatile girmiş oldu.

Tatilin amacı öğrenci ve öğretmenlerin yoğun geçen bir dönemin yorgunluğunu atıp, dinlenerek yeni eğitim ve öğretim yılına zinde bir şekilde girmektir.

Nasıl ki, okullar açıldığında sevinç ve heyecan yaşanıyor ise, Okullar tatile girdiğinde de öğretmen, öğrenci ve veliler yılın yorgunluğunu atacakları için haklı olarak sevinç ve heyecan yaşamaktadırlar.

Dönem bitiminde idareci ve öğretmenlerin mesajında; "Güzel dinlenin, yeni öğretim yılına dinlenmiş olarak gelin" ifadeleri yer alır. Bu mesaj aslında öğrencilere olduğu kadar velilere de yapılmaktadır.

Çünkü, bazı veliler tatil dönemlerinde de, öğrenciyi ek ders ve kurslarla yorarken, bazı veliler öğrenciyi çeşitli işlerde bedenen çalıştırıp yormaktadır. Onun için tatil döneminde velilere çok önemli görevler düşmektedir..

Uzmanların sık sık dikkat çektiği, Eğitim ve öğretimin plansız bir yarışa dönüştürüldüğü günümüzde, çocukların psikolojisi dikkate alınmadan yapılan baskı ve uygulamalar, sonradan telafisi mümkün olmayan olumsuzluklar yaratabilmektedir.

O bakımdan tatil dönemi öğrenci için çok önemlidir.

  Öğrenci ve öğretmenlerimizin güzel dinlenebilecekleri iyi bir tatil dileği ile.. – Erhan BAYDAR-

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi