İshak Paşa Sarayında, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası “Kardeşlik” Protokolü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekiler, Doğubayazıt İshak Paşa Sarayı'nda ticaret odaları arasında kardeşlik protokolü imzalanmasına aracılık etti. BTSO Başkanı Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur ile Doğubayazıt TSO Başkanı Ali Efe, temsil ettikleri kurumlar adına protokole imza koydu.
Bu haber 2018-05-27 07:52:22'te eklenmiştir

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberindekiler, Doğubayazıt İshak Paşa Sarayı'nda ticaret odaları arasında kardeşlik protokolü imzalanmasına aracılık etti. BTSO Başkanı Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur ile Doğubayazıt TSO Başkanı Ali Efe, temsil ettikleri kurumlar adına protokole imza koydu.

 

BURSA - Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Doğubayazıt ilçesinde 3 bin kişinin katılımıyla ‘kardeşlik iftarı’ verildi. İftar yemeği öncesinde, Bursa ve Doğubayazıt ile Iğdır ticaret ve sanayi odaları arasında karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı. 

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, BTSO yönetim kurulu üyeleri ve Bursa iş dünyası, Ağrı ve Iğdır'a çıkarma yaptı. İlk olarak Doğubayazıt’a bağlı Karabulak’taki Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret eden heyet, askerlerle buluşarak sohbet etti. Türk milletinin asker ruhlu olduğunu ve silahlı kuvvetlerin millet nezdinde peygamber ocağı olarak kabul edildiğini söyleyen Başkan Alinur Aktaş, tüm dualarının Mehmetçikle birlikte olduğunu ifade etti. Askerlere görevlerinde başarılar dileyen heyet, daha sonra İshak Paşa Sarayı ve Ahmed-i Hani Türbesi’ni ziyaret etti.

 

İSHAK PAŞA SARAYI’NDA PROTOKOL 

Başkan Aktaş ve beraberindekiler, Doğubayazıt'ın önemli sembol yapılarından olan İshak Paşa Sarayı'nda ticaret odaları arasında kardeşlik protokolü imzalanmasına aracılık etti. BTSO Başkanı Burkay ve Meclis Başkanı Ali Uğur ile Doğubeyazıt TSO Başkanı Ali Efe, temsil ettikleri kurumlar adına protokole imza koydu. Heyet, Iğdır TSO Başkanı Kamil Arslan ve Meclis Başkanı Tahir Talay’la da görüşürken, BTSO ve Iğdır TSO arasında da kardeşlik protokolü yapıldı. Program boyunca, Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan da Bursa heyetine eşlik etti.

 

BAŞKAN AKTAŞ: ARACI OLMAKTAN MEMNUNUZ 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2017 Şubat ayında İnegöl belediye başkanlığı döneminde başlayan İnegöl-Doğubayazıt ilişkisinin ardından BTSO ve Bursalı işadamlarıyla birlikte yeni bir kardeşlik protokolüne aracılık etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Süreç boyunca belediyecilik anlamında bölgeye her zaman için destek verdiklerini anlatan Aktaş, "Ramazanın bereketi ve paylaşım özelliğini, işadamlarımız vasıtasıyla Doğubayazıt’ta yaşamak istedik. Bursa Büyükşehir Belediyesi de işadamlarından aldığı desteklerle 7 ayrı ülkede iftar sofraları açıyor. Kaymakamımıza ve BTSO yönetimine teşekkür ediyorum. Bir güzelliğe daha aracılık ettik. Doğubayazıt’ın sembol mekanlarından olan İshak Paşa Sarayı'nda kardeşlik protokolü imzalanmasını anlamlı buluyoruz" dedi.

 

“TÜRKİYE’Yİ KİMSE DURDURAMAYACAK”

BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise, Türkiye’nin yurt içinde ve yakın coğrafyada yaptığı ölüm kalım savaşı mücadelesini net olarak bildiklerini iade etti. Bu coğrafyada güven ve istikrar sağlandığında ve dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında girildiğinde Türkiye'yi kimsenin durduramayacağını anlatan Burkay, Bursa'nın da Doğubayazıt’ın her zaman yanında olacağını aktardı. Bölgede yapılacak çalışmalarda hem bilgi birikimi hem de sermaye ve yatırımcı gücü için Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası ile protokol imzaladıklarını söyleyen Burkay, "Bu protokolle bölgedeki işadamlarını Bursa'ya bekliyoruz. Bursa iş dünyası da ilçenin huzura, refaha ve barışa kavuşması için gerekli tüm destekleri verecektir. 1685'te inşaatına başlanan İshak Paşa Sarayı'nın buradaki önemini bizzat gördük. Geçmişten günümüze ve geleceğe aktarılacak mesajı, önemli bir mekanda verelim istedik" diye konuştu.

 

DOĞU’DAKİ İŞADAMLARINA BURSA DAVETİ 

BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur ise BTSO’nun 40 bini aşkın üyesiyle Türkiye’nin en önemli ticaret ve sanayi odalarından birisi olduğunu belirterek, ziyaretin sonunda Ağrı, Iğdır ve Doğubayazıtlı iş insanlarını Bursa’ya beklediklerini ifade etti.

 

DOĞUBAYAZIT KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ULAŞ AKHAN DOĞUBAYAZIT’IN SON 2 YILDA ÇOK CİDDİ BİR DEĞİŞİM GEÇİRDİĞİNİ ANLATTI

Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan da ilçesinin son 2 yılda çok ciddi bir değişim geçirdiğini anlattı. Akhan, kardeşliği, muhabbeti, sevgiyi devam ettirerek samimiyetle, içtenlikle davranarak memlekete huzur getireceklerini aktardı. Başkan Alinur Aktaş'ın 1997 yılında Tendürek Dağları eteklerinde yedek subay olarak askerliğini yaptığını hatırlatan Akhan, dolayısıyla bölgeye yabancılık bulunmadığını dile getirdi. Bursa'nın kendisi için ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Akhan, "Üniversiteyi Bursa'da okudum. Kaymakam adaylığımı 3 sene boyunca Bursa Valiliği’nde geçirdim. İnegöl Kaymakamlığı refikliği yaptım. Bursa'yı ve Bursalıları çok seviyoruz. Bu sevginin artmasında, geçen sene Alinur Aktaş ile başlattığımız İnegöl-Doğubayazıt arasındaki kardeşlik köprüsü etkili oldu. Bursalı ve İnegöllü iş adamlarının buraya gelmesi, buradaki işadamları ile muhtarların İnegöl ziyareti iki bölge arasındaki bağları kuvvetlendirdi. Daha kalıcı işler yapmaya başladık. BTSO ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde verilen 3 bin kişilik iftar da bir ilktir. İlk defa bu kadar yüksek katılımlı bir organizasyon yapıldı. Vatandaşlarımızın da Bursa'ya karşı çok güçlü muhabbetlerini görüyoruz. İlişkilerimiz artarak devam edecektir. Bursa'nın burada yaptığı çalışmalar, ülkemizin, şehrimizin ve ilçemizin huzuruna katkı sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri