11. Türkiye Uluslararası Öğrenci Buluşması


Bu haber 2018-05-04 15:43:46'te eklenmiştir

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması'na, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Programda konuşan Nuh'un Gemisi Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Vahap Santor, UDEF'in kuruluş amaçlarından bahsetti.

Santor, "UDEF, uluslararası öğrenci derneklerinin kurulmasını teşvik etme, uluslararası öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, uluslararası öğrencilerin eğitim, Sağlık, oturum izni konularındaki sıkıntıları ile ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendine misyon olarak belirlemiş bir federasyondur." diye konuştu.

UDEF'in çatı organizasyonunda 75 uluslararası öğrenci derneği bulunduğunu da anlatan Santor, şöyle konuştu:

"Uluslararası öğrenciler bu yıl da yıl boyunca kendisine ensarlığı gösteren genelde tüm Türkiye halkına, özelde ise Ağrı halkına bir günlüğüne de olsa ülkelerini tanıtmak, onlara damak lezzetlerinden tattırmak ve güler yüzleriyle kardeşliklerini göstermek istiyor."

UDEF Temsilcisi Erlan Bainov ise uluslararası öğrencinin kamuoyu tarafından tanınması, bilinmesi, öğrencilerin organizasyon kabiliyeti kazanmaları ve kendi ülkelerini gönüllü medeniyet elçileri olarak tanıtmalarını sağlamak üzere buluşmayı, bu yıl 41 ülke 75 farklı şehirde gerçekleştirdiklerini anlattı.

"41 farklı ülkede, 75 ayrı şehirde 203 ülkeden onbinlerce öğrenci, bini aşkın ülke standı ve 80 farklı etkinlikle dünyayı Türkiye'ye taşıyacak." diyen Bainov, şöyle konuştu:

"Son olarak 75 şehirde yaptığımız bu büyük organizasyonun finalini de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiriyle 12 Mayıs 2018 tarihinde Türkiye'nin dört bir yanından gelecek olan uluslararası öğrencilerin ve milletimizin teveccühüyle, İstanbul'da tertip edilecektir.".

Etkinlik, programa katılan öğrencilerin kültürlerine ait halk oyunları, müzik, şiir ve yöresel yemekleri tanıtmasıyla son buldu.

Programa, idari ve akademik personel ile Türkiye'deki üniversitelerde eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler katıldı.(AA)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri