Ağrı Gıda Tarım ve İl Müdürlüğü Arı Yetiştiriciliği Kurusu


Bu haber 2018-05-02 08:42:03'te eklenmiştir

Ağrı Gıda Tarım ve İl Müdürlüğü Arı Yetiştiriciliği Kurusu Düzenlendi.

İl Müdürlüğü toplantı salonunda 31 kişinin katılımı ile Arı Yetiştiriciliği Kursu Düzenlendi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor" Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı Arıcılığa Hazırlık ve Arı Bakımı modüler programlarına göre düzenlenen arıcılık eğitimleri ilimizde düzenlenmeye devam ediyor.

İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personeli tarafından 02 Nisan-12 Nisan 2018 tarihleri arasında Müdürlük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen kurs, 31 kişinin katılımıyla yapıldı. 9 gün süren kursta;  kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak toplam 72 saat eğitim verildi. Verilen eğitimde, Arıcılık Malzemeleri ve Bal Arısı Irkları, Koloni Bireyleri ve Düzeni, Mevsimsel Bakım ve Kışlatma, Bal Üretimi, Diğer Arı Ürünlerinin Üretimi, Ana Arı Yetiştiriciliği, Ballı Bitkiler ve Gezginci Arıcılık ve Arı Sağlığı konuları anlatıldı.

İl ve İlçe Müdürlüklerimizde gerçekleşecek olan Arıcılık kursları sonunda düzenlenecek olan sınavda başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri