Turizm haftası ve Doğubayazıt -Erhan BAYDAR-

-Erhan BAYDAR- “Turizm Haftası” her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Ülke genelinde çeşitli turizm etkinliği ile kutlanırken, Doğubayazıt gibi turizmle ilgili yerlerde ise, bu hafta genellikle kutlama ile birlikte, turizm sezonu açılışına yönelik hazırlık ve faaliyetlerle yoğunluk kazanır.
Bu haber 2018-04-27 06:36:46'te eklenmiştir

-Erhan BAYDAR-

    “Turizm Haftası” her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Ülke genelinde çeşitli turizm etkinliği ile kutlanırken, Doğubayazıt gibi turizmle ilgili yerlerde ise, bu hafta genellikle kutlama ile birlikte, turizm sezonu açılışına yönelik hazırlık ve faaliyetlerle yoğunluk kazanır.

    Bu nedenle Doğubayazıt turizm haftası ile birlikte, hem etkinlik ve hem de turizm sezonu açılışı yapmış oldu. Bu hafta ile birlikte Turistik bir ilçede olması gereken hazırlıklar gözden geçirilmiş, alınması gereken tedbirler alınmış olması gerekir.

    Nitekim bu yıl Sayın Valimiz Süleyman Elban’ın Ağrı Valiliği olarak komşu ülke İran ile yaptığı görüşmeler sonucu gerek ticari, gerekse turizm bakımından Gürbulak sınır kapısından çok önemli ve memnuniyet verici gelişmeler yaşandı. Giriş yapan turist sayısında büyük artış olduğu tespit edildi.

    İl Turizm Müdürü Muhsin Bulut, Bu yıl mart ayı sonu, nisan ayı başı itibariyle otellerde ciddi bir doluluk oranı yaşandığını, İran pazarını daha diri tutmak için çok daha fazla çalışmak gerektiğini söyleyerek, “Sektör temsilcilerinin misafirleri iyi karşılaması ve ağırlaması önemli katkı sağlayacaktır.” dedi.

    Ayrıca ilçemizde turizmle ilgili olarak yatırımcılar turistik mekanlarda hazırlıklar yaparken, Kaymakamlık ve Belediye de ilçede gerekli çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

    Kalkınmanın anahtarı olan Turizm, bacasız fabrikadır. Turizm ülke genelinde olduğu gibi özellikle ilçemiz Doğubayazıt için de çok önemlidir.

    Yıllar itibari ile bakıldığında, zor şartlara rağmen ilçemize  memnun ayrılan yüzbinlerce yerli ve yabancı turist ve çok önemlisi çeşitli etkinlik, tanıtım, yatırım ve çabalar ile turist sayısında önemli artışlar olduğu görülebilir.

    Turist sayısında her yıl daha fazla artışı sağlamaya yönelik çalışmalara devam edilirken, bu artışa cevap verecek alt yapının, yatak sayısının, il ve ilçelerde turizm bürosu açılarak enformasyon hizmetlerinin ve tanıtımın da bu düzeyde devam etmesine, şehir ve konaklama yerlerinin yeterli, temiz ve rahat olmasına, turistin misafir olduğu bilinci ile ağırlanmasına özen göstermek gerekir.

    Bu bakımdan, Ağrı ve Doğubayazıt turistlerin ilgi duyduğu önemli bir turizm merkezidir. Memnun ayrılan turist, daha çok turist demektir. Bu anlayışla, istikrarlı bir şekilde turist sayısı çok daha artabilir, dolayısıyla ilçemiz hak ettiği turist sayısına ulaşınca, ekonomisine de önemli katkılar sağlamış olur…

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri