Ağrı'da hayvan hastalıklarıyla mücadele eğitimi


Bu haber 2018-04-09 06:55:10'te eklenmiştir

 Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, çiftçilere yönelik "Mera Islahı ve Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi" konulu eğitim verdi.

Müdürlük toplantı salonunda yapılan eğitimde konuşan İl Müdürü Kenan Engin, bakanlığın 2018'i "Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Buzağı Ölüm Oranını Düşürme Yılı" olarak ilan ettiğini hatırlattı.

Engin, bu ilan doğrultusunda Ağrı'da yoğun bir çalışma başlatarak kış mevsiminde ilçe, belde ve köylerde, yetiştiricilere hayvansal ve bitkisel konularla birlikte hayvan hastalıkları ile mücadele ve buzağı ölümlerini önlemeye yönelik eğitimler verildiğini belirtti.

Engin, "Bu eğitimin oluşturacağı farkındalık ile meralarımız daha verimli kullanılarak, buzağı ölüm oranın en az seviyeye indirilmesi hedeflenmektedir. Eğitimin ilk günü il ve ilçe müdürlüklerimizde görevli olan teknik ve sağlık personeline, ikinci günü ise ilimizde mera ıslahı yapılan köylerdeki önder çiftçilere eğitim verildi. Üç gün sürecek olan eğitimin sonunda 50 personel ile 100 önder çiftçiye katılım belgesi verilecektir." diye konuştu.

Konuşma sonrası, İbrahim Çeçen Üniversitesi Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Zeki Şahinler, öğretim görevlisi Yücel Demir, il ve ilçe müdürlüklerinde görevli personel ile önder çiftçilere konularıyla ilgili bilgiler aktardı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi