MAZLUMDER Ağrı Şube Başkanı Yüksel Aslan'dan 28 Şubat açıklaması

- MAZLUMDER Ağrı Şubesi Başkanı Aslan: - "28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin. 28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın"
Bu haber 2018-02-01 06:59:43'te eklenmiştir

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) Ağrı Şubesi Başkanı Yüksel Aslan, "28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin. 28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın." dedi.

Aslan, kentin Kağızman Caddesi'ndeki dernek binasında bir araya gelen dernek mensupları adına yaptığı basın açıklamasında, 28 Şubat 1997'de Milli Güvenlik Kurulu kararlarıyla başlayan sürecin ardından 21 yıl geçmesine rağmen 600'e yakın kişinin tutuklu bulunduğuna işaret etti.

Söz konusu süreçte tutuklananların darbenin mağdurları olarak halen cezaevlerinde tutuklu olduğunu ifade eden Aslan, "Af talebinde bulunmayan, vakur ve onurlu duruşla haklarını arayan, darbeciler yargılanırken darbe hukukunun kararlarıyla içeride tutulan bu insanların ve ailelerinin hak talebinin gereğini yerine getirmek başta yargı, hükümet ve TBMM olmak üzere herkesin önemli bir görevdir." dedi.

Aslan, sivil toplum kuruluşlarının bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirterek, "28 Şubat siyasi yargı kararları iptal edilsin. 28 Şubat mahpusları derhal serbest bırakılsın." ifadelerini kullandı.AA

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer AĞRI haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA