AĞRI TURİZM HEYETİNİN İRAN ZİYARETİ İLÇEMİZ İÇİN HAYIRLI OLACAK…

Haber:Erhan BAYDAR Geçtiğimiz hafta Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın talimatları Ağrı Kültür ve Turizm İl Müdürü Muhsin Bulut, Doğubayazıt Ticaret Odası Başkan Vekili Ahmet Can, Ağrı Ticaret Odası yetkilileri, Mefser Turizm yetkilisi Salih Eryılmaz İran Urumiye de İki ülke sınır illeri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla bir toplantı yapıldı.
Bu haber 2018-01-22 13:39:27'te eklenmiştir

Haber:Erhan BAYDAR

    Geçtiğimiz hafta Ağrı Valisi Süleyman Elban'ın talimatları Ağrı Kültür ve Turizm İl Müdürü Muhsin Bulut, Doğubayazıt Ticaret Odası Başkan Vekili Ahmet Can, Ağrı Ticaret Odası yetkilileri, Mefser Turizm yetkilisi Salih Eryılmaz İran Urumiye de İki ülke sınır illeri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla bir toplantı yapıldı.

    Toplantıya ilçemizden Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan vekili Ahmet Can ve Mefser Turizm Yetkilisi Salih Eryılmaz gazetemize yaptıkları açıklamada İran ziyaretini değerlendirdiler.

    Ticaret Odası Başkan vekili Ahmet Can yaptığı açıklamada ”İran Urumiye Kültür ve Turizm Müdürü Celil Cebbari ve yetkililerle ile yaptığımız görüşme İnşaallah İlimiz ve İlçemiz açısından hayırlı olacaktır. Yetkililer ile görüşmede bizlerden istedikleri başlıca Gümrük giriş çıkışlarının sağlıklı hale getirilmesi, Alışveriş merkezlerinin açılması, Otel ve Sosyal alanların açılması, İl ve İlçe halkının gelen misafirlere hoşgörülü olarak davranmaları v.b. konular istendi. Doğubayazıt Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde yapacağımız bir plan çerçevesinde ilçemizde bulunan Restaurant, Otel, Turizmciler ve Market sahipleri ile ayrı ayrı toplantılar yapıp, dışarıdan gelecek olan misafirleri en iyi şekilde nasıl ağırlayabiliriz, nasıl turist çekebiliriz, Sarısu açık pazarı ile alakalı da çok ciddi çalışmalar var ve bunların hepsini ele alarak ilçede Ticaret hacmini arttırma açısından yapmamız gerekenleri gözden geçireceğiz. Ağrı Valimiz Sayın Süleyman Elban ve Turizm ve Kültür Müdürümüz Sayın Muhsin Bulut’un bu konularda ciddi çalışmaları var. İnşaallah İl ve İlçe halkı olarak koordineli olarak çalışırsak ileriki günlerde yaptığımız çalışmaların meyvesini alacağız” diye sözlerine ekledi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DOĞUBAYAZIT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA