Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Bitlis'te toplandı

Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DGF) ve Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) tarafından Bitlis'te Başkanlar Kurulu Bölge Toplantısı düzenlendi.
Bu haber 2017-11-21 06:28:08'te eklenmiştir

     Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (DGF) ve Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) tarafından Bitlis'te Başkanlar Kurulu Bölge Toplantısı düzenlendi.

     BİGACEM'in ev sahipliğinde Tatvan'daki bir otelin toplantı salonununda düzenlenen toplantıda, Doğu Anadolu Bölgesindeki gazetecilerin sorun ve sıkıntıları tartışıldı.

     Toplantıda konuşan DGF Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, toplantının bölge için çok önemli olduğunu söyledi.

     Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu'nun çalışmaları ile ilgili bilgi veren Özsoy, amaçlarının bölgesel birlikteliği sağlayarak iller arası işbirliğini geliştirmek olduğunu belirtti.

     Özsoy, mesleki sorunların çözümünde etkili olmak istediklerini ve bu amaç doğrultusunda da toplantı yaptıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

     "Gazetecilerinin sorun ve sıkıntılarını masaya yatırdık. Belirlediğimiz sorun ve sıkıntılarla ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Burada belirlediğimiz sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında aldığımız karar ve belirlediğimiz yol haritası kapsamında girişimlerde bulunacağız. İnşallah bizler bu şekilde birlik olur ve tek çatı altında toplanırsak çözmeyeceğimiz ve üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun ve sıkıntının olmayacağını düşünüyorum. Bu vesile uzak yollardan Bitlis’e kadar gelerek toplantımıza iştirak eden tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum."

     BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş ise bölge gazetecilerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ve toplantının bölgesel birlikteliğin sağlanmasına büyük katkı sunacağını aktardı.

     BİGACEM olarak mesleki sorunların çözümü noktasında etkili olmaya çalıştıklarını bildiren Çiriş, şu ifadeleri kullandı:

     "Meslektaşlarımızın sorun ve sıkıntısında çözüm yolları aramak adına tüm arkadaşlarımızla birlikte harekat ediyoruz. Bunun yanında yeni gazeteciler yetiştirmek için yoğun çaba harcıyoruz. Bu kapsamda SODES projemiz aracılığıyla ilimizde bu alanda eğitimler ve kurslar vereceğiz. Bu alanda birçok önemli çalışma yürütürken bu günde ilimizde birbirinden değerli misafirlerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplantı vesileyle ilimizde ağırladığımız misafirlerimize hem ilimizi tanıtma hem de önemli bir organizasyona ev sahipliği yapma fırsatı bulduk."

     Konuşmaların ardından Çiriş ve yönetim kurulu üyeleri gazetecilere hediye takdim edildi.

     Toplantıya, Ağrı, Ardahan, Kars, Muş, Erzurum, Van, Iğdır, Elazığ ve Malatya illerinden Gazeteciler Cemiyeti başkan ve temsilcileri katıldı.(AA) 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BÖLGE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri