Doktorlar Saldırıyı Kınadı

Iğdır Devlet Hastanesinde görevli bir doktor, hastası tarafından bıçaklanmasına ilişkin Iğdır Devlet Hastanesi Dahiliye Doktoru Celal İdemen, Basın Açıklaması yaparak olayı şidetle kınadıklarını belirtti.
Bu haber 2017-10-01 07:16:50'te eklenmiştir

Iğdır Devlet Hastanesinde görevli bir doktor, hastası tarafından bıçaklanmasına ilişkin Iğdır Devlet Hastanesi Dahiliye Doktoru Celal İdemen, Basın Açıklaması yaparak olayı şidetle kınadıklarını belirtti.

Dahiliye Doktoru Celal İdemen, yaptığı açıklamada şunları kaydetti; Bugün burada toplanmamızın sebebi Igdır’a hizmet vermek için gelen bir arkadaşımızın çok elim bir olay yaşaması ve yaşam mücadelesi veriyor olmasıdır. Serkan’a acil şifalar diliyorum. Ailesine sabırlar ve metanet diliyorum Şu an tüm arkadaşlarım ve ben zorlukla ayakta duruyoruz. Sağlıkta şiddette bıçak kemiğe dayanmıştı şimdi maalesef kalbine ulaştı. Çok acı dün çok sevdiğimiz arkadaşımız Dr. Serkan Yarımoğlunun kalbine 2 defa bıçak girdi.

Sevgili oğlu babasının eve gelmesini beklerken Serkan oğlu için hayatta kalma mücadelesi veriyordu. Sevgili eşi Serkan’ın kendisini almasını beklerken aldığı çok acı bir haberle kendisini ameliyathane önünde beklerken bulmuştu. Eşinin oğlu ve kendisi için hayatta kalması için dua ediyordu. Serkan ne yapmıştı bunu hak edecek. Meslektaşı Dr. Volkan ile Iğdır’da ilk defa kapalı böbrek taşı ameliyatı yapmıştı. 3 gün sabahtan akşama kadar ameliyathaneden çıkmadan 180 den fazla fakir çocuğun sünnet kampanyasında gönüllü yer almıştı. Her gün poliklinik yapmış, ameliyatı girmiş her ayın 15 günü icap nöbeti tutarak hizmet vermişti. Serkan’a ilk müdahaleyi yapan arkadaşların can siparene bir şekilde çalışmasalardı şu an hayatta olmayacak. Masum bir çocuk babasız kalacak masum bir kişi eşini kaybedecekti.

Biz sağlık çalışanları hiçbir şekilde sözlü ve fiziksel şiddeti hak etmiyoruz. Hepimiz buraya hizmet vermeye hastaların sağlıklarını korumaya onları iyileştirmek için elimizden geleni en iyi işi yapmaya geldik. Ama hizmet yaparken de huzurlu bir şekilde yapmak istiyoruz. Ayrıca şunu da bilmeniz gerekir ki huzurlu çalıştığımız her gün sizler için çok daha faydalı olacağız. Biz Serkan’ın acısını yaşarken maalesef sosyal ortamlarda yapılan yorumlar bizim acımız yaramızı daha derinleştirdi. Bu yorumu yapanlar hakkında suç duyurusunda da bulunacağımız belirtmek istiyorum.

Artık CİMER, BİMER, SABİM ile korkutulmak istenmiyoruz. Buradan tüm yöneticilere Sayın Valimize , Sayın İl Sağlık Müdürüne ve Sayın Başhekimimize sesleniyorum. Verdiğimiz kararları, yaptığımız uygulamaları aldığımız eğitim ve kanunlar, yönetmelikler doğrultusunda yapıyoruz. Serkan’ın yaşam mücadelerinde vermiş olduğu desteğinizi her zaman görmek istiyoruz . Ama şunu da anlamakta zorluk çekiyoruz AVM lere bıçak ya da silah ile girilmezken hastaneye bıçak ile girilebilmesini.

Sayın yöneticilerden güven içinde çalışabilmemiz ve bir daha böyle bir kötü olayın yaşanmaması için

1.En kısa sürede hastanenin girişlerine X ray cihazlarının kurulmasını , .

2.Bu cihazlar kurulana kadar güvenlik personeline dedektör temin edilmesini

3.Şiddete uğrayan personelin daha kolay güvenlik personeline ulaşabileceği poliklinik ve servislere yapılmasının,

4.Sağlık personeline sözel ve fiziksel şiddeti caydırıcı olan ve yaptırımları ifade eden afişlerin hastanede uygun olan yerlere yapıştırılması

5.Ziyaret saatlerine ve ziyaret saatlerinde hastaneye gelen ziyaretçi sayısında kurallara uyulamsının sağlanması

6. Daha sağlık personeline şiddet uygulayan hasta ve yakınının müracaatında muayene öncesi önlem almayı sağlacak uyarı sisteminin karmed sistemine dahil edilmesi

Talep ediyoruz ve taleplerimizin takipçisi olacağımız bir kez dahe belirtmek istiyorum

Bize destek herkese teşekkür edieriz serkana acil şifalar diliyorum.

Basın açıklamasına Iğdır İl sağlık müdürü Alpaslan Erol, Iğdır devlet Hastanesi Başhekimi Nevruz Erez, Doktorlar, Hastane personeli ve hastalar ve hasta yakınlarıda katıldı.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer BÖLGE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri