TÜRKİYE GAZETECİLER KONFEDERASYONU KURULU VALİ ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİ


Bu haber 2016-12-13 08:47:56'te eklenmiştir

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu 10. Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılmak için Muğla’ya gelen TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve konfederasyona üye 8 federasyon başkanı Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek, 15 Temmuz darbe girişiminde Muğla’nın önemli bir rol oynadığını belirtti.

Vali Çiçek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Muğla, özellikle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te bulunması nedeniyle daha bir önem kazandı. 15 Temmuz darbe girişiminin bertaraf edilmesinde ateşi yakan bizlerdik. Türkiye’nin her bölgesinde bu rüzgar esti ama en önemlisi Marmaris’ti. Medyanın önemini belirtmek için bunu söylüyorum. Çünkü tüm Türkiye’ye Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Sokaklara çıkın’ talimatını verdiği yer Marmaris’ti.”

Darbe girişiminin başından sonuna kadar medyanın kendilerinin yanında olduğunu belirten Vali Çiçek, “Basın çalışanları 15 Temmuz ve sonrasında kamerası, fotoğraf makinesi, kalemiyle hep devletimizin yanında oldu. Hatta darbeci hainlerin yakalanması esnasında canlı yayın yaptılar. Darbeciler ile ilgili davalar açıldı, iddianameler hazırlandı. Hepsi ifadelerini verdiler. Kamuoyuna doğru bilgi vermek için gece gündüz çalışan tüm basın mensuplarına verdikleri destek için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise Muğla’ya daha önce de geldiklerini, bugün başlayan 10. Başkanlar Kurulu Toplantısını Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanlığının üstlendiğini söyledi.

Vali Çiçek’e toplantının Muğla’da gerçekleşmesine verdiği katkılar nedeniyle teşekkür eden Kolaylı, şunları söyledi:

“Ben buradan 92 cemiyet ve 8 federasyonumuz adına sizlere teşekkür ediyorum. Başkanlar Kurulu toplantılarımızı genel merkez yerine illerimizde yapıyoruz. Bunun nedeni de iller bazında tanıtım yapılıyor. Toplantıya katılan cemiyet ve federasyon başkanlarımız kendi bölgeleri ile ilgili çalışmaları kamuoyuna duyururken, toplantının gerçekleştiği illerimizde de o ilin tanıtımına katkıda bulunuyoruz.”

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Cem Kaytan, toplantıya TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, konfederasyona üye 8 federasyon ile 92 gazeteciler cemiyetinin başkan ve temsilcilerinin katıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Çiçek, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı’ya Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde yapılan el yapımı işlemeli bakır sahan hediye etti.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA