TGF: İSTANBUL SALDIRISI TERÖR İTTİFAKININ SAVAŞ İLANIDIR


Bu haber 2016-12-13 07:45:28'te eklenmiştir

 Türkiye Gazeteciler Federasyonu adına yapılan açıklamada, “İç ve dış düşmanlarca terör ittifakı kurulmuş, ülkemize karşı savaş ilan edilmiştir” denildi.

Genel Başkan Yılmaz Karaca’nın TGF Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklama şöyle:

    Türkiye’nin kalbine İstanbul’daki hain terör saldırıları ile bir kez daha acılar düşmüş, halkımızın yüreği yine şehitlerimizin ateşiyle dağlanmıştır.

    Açık ve net olan şudur ki; ülkemize karşı taşeron terör örgütlerinin kullanılması marifetiyle savaş ilan edilmiş, bu hain örgütlerin ittifak halinde hareket etmesi de, uluslararası terör tacirleri vasıtasıyla bir şekilde sağlanmıştır. Başından beri ortak hedefleri, bu güzel ülkeyi paramparça etmek, kin ve nefret duygularını körükleyerek milletimizi birbirine düşürmek, son tahlilde de iç savaş çıkarıp istedikleri sonucu almaktır.

    İstanbul’da patlayan bombalar, hangi terör örgütünün marifetiyle yapılırsa yapılsın, Ortadoğu’daki insafsız kanlı savaşın bir parçasıdır. Ülkemize karşı yapılan hain eylemlerin tamamı, o bölgede uygulanan uluslararası paylaşım projesinde, Türkiye’yi hizaya çekme operasyonudur.

    Sözünü ettiğimiz iç ve dış güçlerin terör ittifakına karşı kullanılabilecek en büyük silah, milletimizin gönül ve yürek ittifakıdır. Halkımız her zamankinden daha güçlü hislerle kenetlenmeli, hiç bir terör saldırısının parçalayamayacağı bağlarla bir birine sarılmalıdır.

    Ülkemizi yönetenlerin de; bu hain terör ittifakına karşı çok daha etkili alternatif yöntemler geliştirerek, daha fazla acılar yaşanmadan Türkiye’yi bu badireden çıkarma sorumluluğu vardır.

Ülkemizin en yaygın basın meslek kuruluşu TGF olarak, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, emniyet mensuplarımıza ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Narinkale Gazetesi
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi