Cami Çocuk ve Cami Engelli Buluşmaları Doğubayazıt Mehmet Beyazıt Camiinde Yapıldı

06:22:24 | 2019-10-03

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın açılış programı Doğubayazıt Mehmet Beyazıt Camii’nde yapıldı. Din görevlilerinin okuduğu Kur’an-ı Kerim Mevlid-i Şerif ve ilahiler ile başlayan program, İlçe Müftüsü Adem ÖZDEMİR’in Camiler ve Din Görevlileri Haftasının önem ve ehemmiyeti ile ilgili yaptığı sohbetle devam etti. Ardından vefat eden Din Görevlilerimiz ve cemaatimiz için okunan Hatmi Şerif’lerin duası yapıldı.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın açılış programı aynı zamanda ilçemizde bir ilke sahne oldu. Cami - Engelli Buluşmasıkapsamında Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği Başkanı Sayın Oktay Topçi, dernek üyeleriyle beraber programa iştirak ettiler.

Cami çocuk buluşması kapsamında 2. Aile Destek Merkezi’nde 4-6 Kur’an Kurslarımızda eğitim gören 80 öğrencimiz öğretmenleri ve velileriyle Mehmet Beyazıt Camiindeki Camiler ve Din Görevlileri Haftası açılış programına katıldılar.

Çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek, engelli, amir, memur, işçi, işveren toplumun tüm katmanıyla birlikte kılınan öğle namazının ardından İlçe Müftülüğümüzün yaptığı ikramlardan sonra program bitti.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü