Ağrı’da Açılacak olan Tekstil Fabrikası İş Başvuruları Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ağrı’da kurulacağına dair sözünün verildiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun temelini attığı fabrika için işçi alımları başladı.

07:07:07 | 2019-07-19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ağrı’da kurulacağına dair sözünün verildiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun temelini attığı fabrika için işçi alımları başladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ağrı’da kurulacağına dair sözünün verildiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun temelini attığı fabrika için işçi alımları başladı. Ağrı Tekstilkent mevkisinde 50 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan bu fabrikanın büyük bir kısmının tamamlandığı ifade ediliyor. 25 Mart günü Ağrı’da mitingini gerçekleştiren Recep Tayyip Erdoğan; Süleyman Soylu’ya talimat vererek, bu fabrikanın temel atma törenine katılım sağlaması gerektiğini ifade etmişti.

Fabrikaya dair personel alımları da kent sahiplerini müjdeli olarak algılayacakları bir gelişme olarak ifade edildi. Yeşim Tekstil olarak üretime geçecek olan bu fabrikada çalışacak olan işçilerin başvurularını Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirmeleri söyleniyor. 

İlk İstihdam 150 Kişilik

Hüseyinca ilk evrede 150 kişilik bir personel kadrosu açmalarına rağmen; yoğun başvuruyla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Sadece üretim için işçilere ihtiyaç olmadığını aynı zamanda da kreş öğretmenleri, hemşire, muhasebe personeli ve güvenlik görevlisi taleplerinin de olacağını işaret etti. 150 kişilik kadroya bin 500 kişinin başvurmasının da buruk bir sevinç yaşattığını söyleyen Hüseyinca; Ağrı’da bu kadar işsizin olmasının üzüntü verdiğini dile getirdi.

İşçilerin İstihdamı Çok Anlamlı

Ağrılı Rıdvan Düzce de açıklamalarda bulunarak; bu dev tesisin Vali Süleyman Elban öncülüğünde ve Recep Tayyip Erdoğan destekleriyle açıldığını ifade etti. Birçok insanın ekmek sahibi olmak adına bu tesislerden haber beklediğini söyleyerek; bu tesisin anlamının oldukça büyük olduğunu anlatan bir açıklamaya yer verdi.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü