AĞRI MİLLETVEKİLİ EKREM ÇELEBİ’DEN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMASI

Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Gazetemizi arayarak, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı.

09:37:18 | 2019-07-24

Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Gazetemiz editörü Cemal Baydar'ı arayarak, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutladı.

Ağrı´mızda ve ülkemizde; büyük bir gayret ve özveri ile görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm değerli basın çalışanlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı´nı kutluyor, meslek ve aile hayatlarında başarılar diliyorum.

Milletvekili Çelebi, basının, çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından olup, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynayan vazgeçilmez temel unsurlardan biri olduğunu söyledi.

Çağdaş ve demokratik bir ülke olmanın temel dayanaklarından birisinin de bağımsız ve güçlü bir basına sahip olunması gerektiğini ifade eden Çelebi, "24 Temmuz 1908 tarihinde basınımız üzerindeki sansürün kaldırılmasıyla, toplumumuzun gelişmesinde, çağdaşlaşmasında ve ilerlemesinde önemli mesafeler alınmış, demokratik ve çoğulcu yapının gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. 1908 yılında sansürün kaldırılışından itibaren geçen süre içerisinde basınımızda, ulusal ve yerel düzeyde çok önemli ilerleme ve gelişmeler olmuştur. Önemli bir görev alan basın mensuplarımızın kamuoyunun doğru bilgilendirmesi, yapılan hizmetlerin ve yaşanan problemlerin doğru ve tarafsız bir şekilde halka yansıtılması için gece gündüz demeden güç şartlar altında görevlerini büyük özveriyle ifa etmeleri de takdire şayandır. " dedi.

Ekrem Çelebi, bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü, olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ettiğini belirterek, günümüzü kutladı.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü